środa, 15 lutego 2023 14:41

Szef firmy transportowej bez prawa jazdy przewoził pasażerów autobusem

Autor Mirosław Haładyj
Szef firmy transportowej bez prawa jazdy przewoził pasażerów autobusem

Policjanci suskiej drogówki zatrzymali do kontroli autokar z pasażerami, którego kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, będzie się tłumaczył przed sądem.

W sobotę 11 lutego przed godziną 10:00, w Zembrzycach na drodze krajowej K28 policjanci WRD Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali do kontroli autobus marki Scania. Pojazd był wypełniony pasażerami i jak ustalili funkcjonariusze, zmierzał na wycieczkę do Zakopanego. Rutynowa kontrola pojazdu, wydłużyła się przez zachowanie samego kierowcy pojazdu, bowiem za kierownicą siedział 59-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania, gdyż zostały mu one wcześniej cofnięte.

–  Policjanci nie musieli powiadomić szefa firmy transportowej o tym zdarzeniu, bo za kierownicą siedział on we własnej osobie. Natomiast pasażerowie byli zmuszeni poczekać, aż pojawi się nowy kierowca, ale już z uprawnieniami. Wyjazd do Zakopanego dla 59-latka, na pewno pozostanie w jego pamięci, gdyż będzie odpowiadał przed sądem za przestępstwo

– relacjonował asp. szt. Wojciech Copija, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej i przypomniał:

– Zgodnie z art. 180a kodeksu karnego za kierowanie pojazdem po drodze publicznej pomimo cofniętych uprawnień grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych od 1 roku do 15 lat.

Fot. i inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje