poniedziałek, 28 listopada 2022 15:50

Szkolenia BHP online – gdzie ich szukać?

Autor kal
Szkolenia BHP online – gdzie ich szukać?

Szkolenia BHP to konieczność w momencie, gdy podejmujesz nową pracę, zmieniasz branżę lub po prostu musisz wykonać szkolenia okresowe. W gestii każdego pracodawcy leży zapewnienie szkoleń BHP każdemu nowemu pracownikowi i skierowanie go na okresowe po upływie określonego przepisami czasu. Teraz nie muszą odbywać się stacjonarnie. Opcja szkoleń online jest wygodnym wyjściem, a same szkolenia nie stają się przez to mniej profesjonalne.

Kto powinien podjąć szkolenie BHP?

Obowiązek odbycia szkoleń BHP dotyczy wszystkich pracowników zatrudnionych w ramach umowy o pracę. Wstępne szkolenia powinny odbyć się pierwszego dnia zatrudnienia, szkolenia okresowe – w zależności od specyfiki wykonywanego stanowiska. Na szkoleniu BHP przedstawiane są zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa pracy. Poruszone są kwestie obowiązków pracownika i pracodawcy, specyfika stanowiska pracy i możliwe zagrożenia. Omawiane są również kwestie naruszenia bezpieczeństwa i higieny pracy, co może skutkować związanymi z rodzajem wykonywanego zawodu urazami, chorobami zawodowymi i wypadkami.

Pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia pracownikowi szkolenia BHP podczas godzin pracy. Oprócz zasad i informacji z zakresu BHP, bardzo często obejmuje również kurs pierwszej pomocy. Jakie szkolenia online znajdziesz na online-center.pl? Są to między innymi:

  • szkolenie wstępne BHP;
  • szkolenia okresowe BHP dla pracowników administracyjno – biurowych;
  • szkolenia okresowe dla pracowników służby BHP;
  • szkolenia okresowe dla przedstawicieli handlowych;
  • szkolenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej;
  • szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Te i wiele innych szkoleń online jest dostępnych na stronie online-center.pl w języku polskim i angielskim.

Szkolenie BHP online – równie dobre jak stacjonarne?

Szkolenie BHP przeprowadzane w trybie online w niczym nie ustępuje tradycyjnym zajęciom prowadzonym w formie stacjonarnej. Zasady, jakim podlegają szkolenia, są określone rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z 27.07.2004 roku. Z dostępnego szkolenia online można korzystać w dowolnym czasie (także przy zdalnym trybie pracy), można też wracać do wybranych zagadnień, dzięki czemu przyswaja się więcej informacji i łatwiej przystąpić później do testu, po którym każdy pracownik otrzymuje odpowiedni dokument.

Zajęcia online są prowadzone w ciekawej formie i wypełnione przejrzyście nakreślonymi zadaniami, quizami, krzyżówkami oraz filmikami instruktażowymi. Każdy przypadek przedstawiony jest w formie konkretnej sytuacji, co pozwala lepiej go sobie wyobrazić.

Jak zapisać się na szkolenie BHP online?

Zapisanie się na szkolenie to proces niezwykle prosty. Jeżeli na stronie Online Center znajduje się kurs, który Ci odpowiada, zarejestruj się i podaj adresy e-mail uczestników szkolenia, tak, by wszyscy pracownicy mogli otrzymać link aktywacyjny. W celu wystawienia dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia, należy podać dane uczestników. Szkolenie dostępne jest na terenie całej Polski oraz za granicą. Wszelkie wątpliwości można omówić mailowo lub telefonicznie. Zapraszamy!

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje

Rozrywka