środa, 17 kwietnia 2024 07:19

Tak będzie wyglądać Krakowskie Centrum Muzyki! (WIDEO)

Autor Katarzyna Domagała
Tak będzie wyglądać Krakowskie Centrum Muzyki! (WIDEO)

Na Cichym Kąciku trwa budowa Krakowskiego Centra Muzyki. Agencja Rozwoju Miasta Krakowa udostępniła wideo, na którym przedstawione są wizualizacje projektu. Sala koncertowa z widownią na 1000 miejsc, balkon mieszczący 80-osobowy chór czy aula na 300 osób - to tylko niektóre z robiących wrażenie elementów projektu.

Planowana inwestycja, o priorytetowym znaczeniu dla rozwoju funkcji metropolitalnych Krakowa, będzie miejscem o wybitnych walorach akustycznych, salami wyposażonymi w najnowsze zdobycze techniki scenicznej, miejscem dyskretnie używającym zdobyczy technologii, przekładającym ponad wszystko wysoką jakość doświadczenia estetycznego i zmysłowego. Wizytówką muzycznego Krakowa, a także współczesną ikoną architektury, wkomponowaną harmonijnie w kontekst otoczenia - czytamy na stronie Agencji Rozwoju Miasta Krakowa.

Budynek powstaje na Cichym Kąciku i ma mieć charakter modernistyczny. Za projekt odpowiada pracownia Baumschlager Eberle Architekci z Krakowa, która wygrała międzynarodowy konkurs.

Nie chodzi o to, żeby ten budynek powalał na kolana swoją wybujałą formą, lecz by stwarzał określone warunki do jego użytkowania. Wyszliśmy z założenia, że w tym miejscu popisywać się będą muzycy, my nie musimy. Obiekt stoi tak jak pozwala miejsce, frontem do miasta ale z zachowaniem tego waloru jaki jest wokół, czyli zieleni i … ciszy, tak charakterystycznych dla tego miejsca – powiedział Jarosław Kutniowski z Baumschlager Eberle Architekci.

Budynek ma mieć 13 metrów wysokości. Stan surowy ma być gotowy w listopadzie.

Fot.: ARMK

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka