niedziela, 21 lutego 2021 11:00

Tarnów. Kolejna oszukana seniorka. Kobieta wyrzuciła 30 tys. zł … w błoto

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Kolejna oszukana seniorka. Kobieta wyrzuciła 30 tys. zł … w błoto

Wszystko działo się około południa w czwartek. Starsza pani podniosła słuchawkę, gdzie usłyszała, że rozmawia z inspektorem Górką z tarnowskiej komendy. Mężczyzna omamił kobietę, opowiadając o zagrożeniach, jakie niesie dzisiejsza rzeczywistość oraz rozpoczętej właśnie akcji na złodziejaszków bankowych.

Kobieta wciągnięta w rozmowę, od razu udała się do swojego banku myśląc, że bierze udział w policyjnej akcji. W okienku wybrała 30 tysięcy złotych i postępując zgodnie z instrukcją "inspektora Górki", z nikim się nie kontaktowała, a odebrane pieniądze … wrzuciła pod samochód zaparkowany w Tarnowie przy ul. Mościckiego.

- Zadowolona wróciła do swojego domu i zadzwoniła na numer alarmowy, aby skontaktować się z inspektorem. Zdziwienie, jakie ogarnęło seniorkę, przerosło jej wyobrażenia. Zamiast brać udział w „policyjnej akcji”, wyrzuciła swoje oszczędności w błoto - tłumaczy rzecznik tarnowskiej policji.

Muzeum Okręgowe w Tarnowie ma kolejną część obrazu Jana Styki
To już 23. fragment Panoramy Siedmiogrodzkiej, który udało się pozyskać Muzeum Okręgowemu w Tarnowie [/informacje/tarnow]. Część sławnego dzieła autorstwa Jana Styki udało się kupić dzięki dofinansowaniu z urzędu marszałkowskiego województwa małopolskiego. Koszt zakupu to 100 tys. zł. 21 fragmentów…

85-latka zgłosiła oszustwo do tarnowskiej Policji, gdzie zostało wszczęte postępowanie, w ramach którego policjanci będą sprawdzać, kto mógł tego dokonać. Oszustwo jest określone w kodeksie karny w artykule 286 i zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Tarnów - najnowsze informacje