wtorek, 27 kwietnia 2021 09:27

Tarnów. Od tego miejsca zacznie się budowa węzła przesiadkowego. Prace ruszają

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Od tego miejsca zacznie się budowa węzła przesiadkowego. Prace ruszają

Nowoczesny węzeł przesiadkowy ma powstać na skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej z Dworcową. Zadanie realizować będzie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, które zostało wyłonione podczas procedury przetargowej.

Jak informuje tarnowski samorząd, ekipy przystąpią do pracy jeszcze w tym miesiącu. A te mają zacząć się od modernizacji ulicy Dworcowej. - W pierwszej kolejności zajmą się przebudową wykonanego z kostki parkingu. Ponadto zostanie zamontowana zadaszona wiata, która będzie mogła pomieścić kilkadziesiąt rowerów. Będzie usytuowana u zbiegu ulic Dworcowej i Krakowskiej – tłumaczy Urząd Miasta.

Dopiero później rozpocznie się gruntowna przebudowa węzła. W efekcie wydłużona zostanie zatoka autobusowa, powstanie peron, a oczekujący będą mogli korzystać z nowoczesnych – zadaszonych i oświetlonych wiat. Oprócz standardowych tablic dynamicznej informacji pasażerskiej pojawi się dodatkowa, która wyświetli godziny odjazdu pociągów, zatrzymujących się na tarnowskim dworcu. W sąsiedztwie węzła powstanie bezpieczny ciąg pieszo-rowerowy.

Do Tarnowa nadciąga wiosna. Zazielenią się nawet przystanki autobusowe
Tarnowskie przystanki mają być bardziej estetyczne, komfortowe i bezpieczne. Zarząd Dróg i Komunikacji już rozpoczął procedury, które są konieczne do zrealizowania planowanych zmian.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje