piątek, 7 maja 2021 09:19

Tarnów. Szczepienia trwają. „Zainteresowanie mieszkańców jest bardzo duże”

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Szczepienia trwają. „Zainteresowanie mieszkańców jest bardzo duże”

2 116 osób zostało zaszczepionych pierwszą dawką w działającym od 28 kwietnia Punkcie Szczepień Powszechnych, znajdującym się w Hali Sportowo-Widowiskowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Jak informują władze miasta, zainteresowanie szczepieniami mieszkańców jest bardzo duże.

- Punkt Szczepień Powszechnych w Hali Sportowo-Widowiskowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie przy ul. Gumniskiej 28 cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców, chcących zaszczepić się przeciw COVID-19. Dotychczas na szczepienia zarejestrowało się ponad 7 tysięcy osób - informuje samorząd.

Szczepienie pierwszą dawką otrzymało już 2 116 osób. Na dzisiaj (7 maja) awizowana jest kolejna dostawa szczepionki Pfizer/BioTech, która umożliwi zgodne z planem prowadzenie szczepień w nadchodzącą sobotę i niedzielę.

Rejestracja nowych chętnych do zaszczepienia została jednak wstrzymana. Wszystko z uwagi na fakt, iż liczba osób zarejestrowanych nie może przekroczyć liczby dawek szczepionki, jaka jest przewidziana w harmonogramie dostaw. Przypadki rezygnacji ze szczepienia osób już zarejestrowanych zdarzają się sporadycznie. Wtedy jednak pracownicy punktu kontaktują się z osobami znajdującymi się na liście rezerwowej.

Tarnów. Ta część ulicy wkrótce będzie gotowa. Kierowców czeka zmiana organizacji ruchu
Niedługo ruch będzie się odbywać po nowo wyremontowanym odcinku. Kierowców będzie czekała zmiana organizacji ruchu.

Jak informuje Urząd Miasta, podjęto starania, by zwiększyć pulę szczepionkę. W związku z tym prowadzone są rozmowy z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych oraz Narodowym Funduszem Zdrowia. Ich wynik uzależniony będzie od liczby szczepionek, dostarczanych do Polski przez producentów.

Wszyscy zarejestrowani, którzy posiadają wyznaczone terminy na podanie obu dawek lub drugiej dawki, mają zapewnioną szczepionkę.

koronawirus najnowsze informacje

fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje