niedziela, 14 lutego 2021 10:56

Tarnów. To już pewne. "Czternastka" po raz kolejny zmieni swoją trasę

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. To już pewne. "Czternastka" po raz kolejny zmieni swoją trasę

To już pewne – po wielu interwencjach mieszkańców od 6 marca linia autobusu nr 14 po raz kolejny zmieni swoją trasę. Taka decyzja została podjęta po konsultacjach z kilkoma radami osiedli i po opracowaniu wyników ankiety dostępnej na stronie Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

W dni robocze w godzinach szczytu komunikacyjnego, czyli między godziną 6.30 a 8.30 oraz między godziną 13.30 a 16 pozostanie obecny przebieg trasy. Oznacza to, że autobusy linii 14 będą kursowały ulicami Rozwojową i Kochanowskiego, pomijając tym samym odcinek ulicy Mościckiego (od ulicy Rozwojowej do Pułaskiego) oraz ulicę Pułaskiego.

Od poniedziałku do piątku w pozostałe godziny przebieg trasy zostanie przywrócony do tej obowiązującej sprzed 3 października 2020 roku. Wtedy też będzie można wysiąść na przystankach Mościckiego – Kresowa, Mościckiego – Piekarnia, Mościckiego – Wiejska, Mościckiego – Pułaskiego oraz Mościckiego – Osiedle, Szujskiego – Chyszowska i Mościckiego – Hodowlana, jednocześnie pomijając trasę z godzin szczytu.

91. urodziny dzielnicy Mościce. Pomóż znaleźć wspomnienia!
Centrum Sztuki Mościce przygotowało nie lada wyzwanie dla tarnowian. Poszukiwane są zdjęcia z rodzinnych albumów i wspomnień dawnych Mościc. To wszystko w ramach uczczenia 91. urodzin tej dzielnicy. W tym roku, w czerwcu, dzielnica Mościce obchodzi swoje 91. urodziny. Z tej okazji poszukiwane są da…

W soboty i dni świąteczne we wszystkich kursach „czternastka” także będzie jeździć starą trasą.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje