piątek, 24 września 2021 11:01

Brzesko: To im wręczono stypendia za wybitne osiągnięcia sportowe!

Autor Mirosław Haładyj

W czwartek (23 września) w siedzibie Urzędu Miejskiego miała miejsce uroczystość, podczas której burmistrz Brzeska Tomasz Latocha wręczył czwórce zawodników BOSiR-u Brzesko przyznane przez niego stypendia za wybitne osiągnięcia sportowe.

Stypendia otrzymali kręglarze Izabela Cebula, Jakub Kuryło oraz Gabriel Zastawnik, a także Patryk Gibuła.

Iza, Kuba i Gabriel to członkowie drużyny, która między innymi wywalczyła drugie miejsce i srebrny medal w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów w sezonie 200/2021. Młodzi sportowcy mają też w dorobku wiele sukcesów indywidualnych w zawodach rangi ogólnopolskiej. Jakub Kuryło jest ponadto świeżo upieczonym wicemistrzem świata juniorów. Patryk z powodzeniem nawiązuje do osiągnięć Wojciecha Wojdaka i Krystiana Bałabucha. Jego największym sukcesem jest brązowy medal Mistrzostw Polski w pływaniu na wodach otwartych. Od kilku lat jest członkiem kadry narodowej juniorów.

Czytaj również:

Wicemistrz świata z Brzeska: żeby żyć z kręgli, trzeba grać na najwyższym światowym poziomie
W czwartek, 26 sierpnia, Jakub Kuryło, zawodnik BOSiR-u Brzesko wywalczył brązowy medal kręglarskich Mistrzostw Świata U-18 rozgrywanych w słoweńskim mieście Kranj, zdobywając tym samym tytuł II wicemistrza globu. W ten sposób po raz drugi w karierze stanął na podium w zawodach tak wysokiej rangi.
Jakub Kuryło wicemistrzem świata. Sędziowie odebrali mu pierwsze miejsce?
Wiadomości Brzesko: W czwartek, 26 sierpnia, Jakub Kuryło, zawodnik BOSiR-u Brzesko wywalczył brązowy medal kręglarskich Mistrzostw Świata U-18 rozgrywanych w słoweńskim mieście Kranj, zdobywając tym samym tytuł II wicemistrza globu.

Inf. i foto: UM w Brzesku