czwartek, 29 października 2020 19:51

Tu nie chodzi tylko o prawa kobiet. To protest antyrządowy - Jakub Kostrz o protestach w Wieliczce [WIDEO]

Autor Marzena Gitler
Tu nie chodzi tylko o prawa kobiet. To protest antyrządowy - Jakub Kostrz o protestach w Wieliczce [WIDEO]

-Jest teraz tak trudny okres, że pownniśmy stać w jednym szeregu i walczyć z pandemią, a nie wywoływać kolejne podziały, bo to naprawdę źle się skończy - mówi Jakub Kostrz, współorganizator protestów w Wieliczce wywołanych zaostrzeniem prawa aborcyjnego. Dlaczego jednak tak licznie mieszkańcy wychodzą na ulice i przeciwko komu protestują? Zobacz nasz materiał filmowy

W powiecie wielickim, podobnie jak w Krakowie i całym kraju, odbywają się protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z Konstytucją. Marsze i "spacery" organizowane są też w Wieliczce i Niepołomicach. Pisaliśmy o nich tu:

Wieliczka-Niepołomice. Tłumy na protestach przeciwko wyrokowi TK
Wczoraj wieczorem pod Szybem Regis setki osób wzięło udział w proteście w ramach Strajku Kobiet. Od czwartku protesty trwają też w Niepołomiocach. Podobna akcja zapowiadana jest też na dziś i jutro. Dlaczego protestują wyjaśnia radna powiatowa Anna Polańska.

Największy z nich odbył się w środę, 28 października pod Szybem Regis i potem przeszedł ulicami miasta. O tym jak wyglądał i jaki miał cel rozmawiamy z Jakubem Kostrzem, przedstawicielem Młodych Demokratów Wieliczka, jednym z organizatorów marszu.

zobacz też:

[WIDEO, ZDJĘCIA] Dziesiątki tysięcy osób na protestacyjnej dyskotece. Tak się manifestuje w Krakowie!
Wczoraj w Krakowie wczoraj miały miejsce największe manifestacje, zakończone po Muzeum Narodowym wielką fiestą. Jak wyglądały wczorajsze protesty? Zobacz w naszej galerii.
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje