wtorek, 16 kwietnia 2019 13:59

Tymbark. Nielegalny domowy arsenał

Autor Joanna Frydrych
Tymbark. Nielegalny domowy arsenał

W minionym tygodniu (12 kwietnia) policjanci z Komisariatu Policji w Tymbarku w ramach prowadzonego śledztwa powierzonego przez Prokuraturę Rejonowa w Limanowej udali się do jednego z mieszkańców gminy Dobra, gdzie podczas przeszukania ujawnili zadziwiające znalezisko.

W budynku mieszkalnym należącym do 29-letniego mężczyzny, mundurowi znaleźli różnego rodzaju broń oraz amunicję. Właściciel posesji posiadał zezwolenie na tzw. broń kolekcjonerską (pozbawioną cech użytkowych), ale tylko na 1 sztukę. Natomiast policjanci ujawnili 8 sztuk broni, na które mężczyzna nie posiadał zezwolenia.

Znaleziono m.in. broń długą czterolufowa, karabinek automatyczny, broń pneumatyczną, broń krótka wraz z magazynkiem oraz z tuleją wyrzutni rac oraz broń krótką palną – rewolwer.

29-latek przechowywał również ponad 300 sztuk amunicji gazowej, 80 sztuk amunicji ostrej i 250 sztuk amunicji hukowej.

Wszystkie te rzeczy funkcjonariusze zabezpieczyli. Mężczyzna, który posiadał broń nie był dotychczas karany, niestety musi się liczyć się z konsekwencjami nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji, a jest to przestępstwo za które grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Info: KPP Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje