wtorek, 28 marca 2023 09:41

Urodzinowe szaleństwo – jak zorganizować dziecięcą zabawę w domu?

Autor Artykuł sponsorowany
Urodzinowe szaleństwo – jak zorganizować dziecięcą zabawę w domu?

Chociaż wielu rodziców decyduje się wyprawić urodziny swojej pociechy w klubie dziecięcym, to jednak zorganizowanie imprezy w domu daje najwięcej możliwości. Można dopasować atrakcje, menu oraz zaplanować cały przebieg zabawy zgodnie z oczekiwaniami małego solenizanta. Domowy kinderbal może okazać się także świetnym rozwiązaniem, jeśli planujecie przyjęcie jedynie dla kilku najbliższych kolegów i koleżanek Waszego dziecka.Ale, jak zaplanować urodziny Waszego malucha, by on i jego mali goście wspominali je z zachwytem? Oto kilka naszych inspiracji, które mogą okazać się pomocne.

​Planowanie to podstawa

Dla dziecka już samo przygotowanie przyjęcia może być ogromną frajdą. Dlatego warto zaangażować je już na etapie planowanie imprezy. To da mu także poczucie sprawczości i pozwoli być dumnym z późniejszego  efektu. Wspólnie wybierzcie termin, ustalcie liczbę gości, motyw przewodni imprezy, dekoracje oraz atrakcje. Warto sporządzić także listę zakupów, dzięki aby uniknąć nerwowego biegania po sklepach w ostatniej chwili, jeśli okaże się, że czegoś brakuję.

​Stwórzcie zaproszenia dla gości

Kiedy termin i lista gości są już ustalone pora na stworzenie zaproszeń. Można oczywiście kupić już gotowe, jednak to właśnie samodzielne ich zrobienie sprawi dziecku największą radość. Taką inicjatywę z pewnością docenią również mali goście. Kolorowe, ręcznie wykonane zaproszenia z pewnością spotkają się z entuzjastycznym odbiorem. Do ich wykonania możecie użyć bloku technicznego, papieru samoprzylepnego, kleju brokatowego, naklejek, pisaków i wszystkiego, co tylko przyjdzie Wam do głowy.

​Udekorujcie salon

Dziecięce przyjęcie nie może obyć się bez kolorowych dekoracji, a w tym oczywiście balonów. Wybierzcie kolory dopasowane do motywu przewodniego imprezy. Możecie także zdecydować się na balony w ulubionym kolorze solenizanta lub jeśli nie możecie się zdecydować, postawić na wszystkie barwy tęczy. Możecie związać balony w girlandy, które przymocujecie do mebli, a cześć balonów zostawić luzem, by mogły posłużyć dzieciakom do zabawy w trakcie imprezy. Jeśli zależy Wam na tym, aby zaskoczyć wszystkich, zaopatrzcie się w hel do balonów, który możecie kupić tutaj. Dzięki niemu balony będą pięknie unosiły się pod sufitem, tworząc iście bajkowy klimat.

​Urodzinowe przysmaki

Żadne przyjęcie nie może obyć się bez smakołyków. Często urodziny dziecka kojarzą się nam ze słodkimi piankami, chipsami i oranżadą. Oczywiście mogą one pojawić się na stole w tym wyjątkowym dniu, jednak warto zaproponować dzieciom także inne, zdrowsze przekąski. Świetnie sprawdzą się owocowe koreczki, które można maczać w prawdziwej bitej śmietanie lub czekoladzie. Furorę zrobią także kolorowe kanapeczki czy domowa pizza z dodatkiem warzyw oraz samodzielnie przygotowanych sosów. Zamiast sklepowych słodyczy możecie zdecydować się na własnoręcznie przygotowane muffinki, które dodatkowo pięknie udekorujecie. Zamiast oranżady możecie wybrać domową lemoniadę przygotowaną na bazie cytryn, pomarańczy, limonek i miodu lub orzeźwiającą wersję z arbuzem i miętą. Zarówno mali goście, jak i rodzice z pewnością będą zachwyceni takim menu.

​Nie zapomnijcie o atrakcjach

Nie zawsze warto zakładać, że dzieci zajmą się sobą, a całe przyjęcie będzie przebiegać bez interwencji dorosłych. Czasem dobrze jest mieć przygotowanych kilka atrakcji w zanadrzu, w razie gdyby dzieciaki miały problem ze zintegrowaniem się. Sprawdzą się tutaj klasyczne kalambury, czy znane zabawy ruchowe takie jak Ciuciubabka, czy Baba Jaga patrzy. Możecie także zdecydować się na rozbijanie piniaty lub zorganizowanie pokazu baniek mydlanych. Do tych ostatnich potrzebny Wam będzie płyn do baniek mydlanych i akcesoria, takie jak pętle, motylek czy sznur, z pomocą którego stworzycie niesamowite bańkowe tunele. Z pewnością takie widowisko zachwyci wszystkich uczestników imprezy. Takie atrakcje sprawią, że Wasze dziecko na pewno długobędzie wspominać swoje urodzinowe przyjęcie.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka