środa, 15 maja 2024 09:43

W jedną noc nałożyli mandaty na 61 tys. zł. Policjanci z Krakowa walczą z nielegalnymi wyścigami

Autor Mirosław Haładyj
W jedną noc nałożyli mandaty na 61 tys. zł. Policjanci z Krakowa walczą z nielegalnymi wyścigami

W poniedziałek (13 maja) krakowska drogówka przeprowadziła wzmożone działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnych wyścigów organizowanych na terenie stolicy Małopolski.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili w poniedziałek (13 maja) działania wymierzone w organizację nielegalnych wyścigów na terenie stolicy Małopolski. Policjanci zjawili się w miejscach, w których miało wcześniej do nich dochodzić.

-Podczas akcji policjanci zwracali szczególna uwagę na przekraczanie prędkości, niebezpieczne manewry i brak wymaganych dokumentów, poziom hałasu, emisję spalin, obowiązkowe wyposażenie oraz ewentualne niezgodne z przepisami zmiany techniczne w pojazdach

-przekazują mundurowi.

W trakcie przeprowadzonych 75 kontroli pojazdów policjanci nałożyli 46 mandatów karnych na łączną kwotę 61 tys. złotych. W wyniku akcji zatrzymano 28 dowodów rejestracyjnych (niewłaściwy stan techniczny pojazdów). Sporządzono również dwa wnioski o ukaranie do sądu. Dodatkowo jeden kierowca był pod wpływem alkoholu, a drugi pod wpływem środków odurzających.

Policjanci apelują

Funkcjonariusze przypominają, że wyścigi w miejscach do tego nieprzystosowanych mogą powodować śmiertelne niebezpieczeństwo.

-Apelujemy do wszystkich kierujących o bezpieczną i rozważną jazdę, zgodną z przepisami i umiejętnościami, jak również o wzajemny szacunek i respektowanie praw innych uczestników ruchu

-apelują policjanci.

Inf.: policja

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka