poniedziałek, 22 marca 2021 11:33

W regionie przybywa zakażeń. Jak wygląda sytuacja w sądeckim szpitalu?

Autor Aleksandra Tokarz
W regionie przybywa zakażeń. Jak wygląda sytuacja w sądeckim szpitalu?

W Małopolsce potwierdzono dziś 1 207 nowych zakażeń koronawirusem. W powiecie nowosądeckim przybyło 34 zakażonych. W Nowym Sączu 7. Mimo wszystko można stwierdzić, iż, póki co, sytuacja w sądeckim szpitalu jest opanowana. Dzisiaj przeorganizowano tam część oddziałów.

Dziś Małopolska znalazła się w fioletowej strefie, która dawniej była granicą lokalnego lockdownu (ponad 50 zakażeń na 100 tys. mieszkańców). Tak więc niezależnie od tego, iż od soboty cały kraj został objęty lockdownem, ograniczenia zostałyby zapewne i tak wprowadzone. Liczba zakażeń wciąż jednak rośnie. W związku z tym zdecydowano o ponownym uruchomieniu szpitala tymczasowego w Krynicy-Zdroju. Decyzja podjęta została z uwagi na wzrastające potrzeby w zakresie hospitalizacji. Szpital tymczasowy w Krynicy-Zdroju ruszy od środy, 24 marca. - Dostępnych będzie tam 28 łóżek w ramach 1 modułu- poinformował wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Będzie kolejny szpital tymczasowy w Małopolsce. Wojewoda podjął decyzję
Już wkrótce wznowiona zostanie działalność szpitala tymczasowego w Krynicy-Zdroju. Taką decyzję podjął wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

A jak wygląda sytuacja w sądeckim szpitalu? Ta wydaje się być opanowana. Od dzisiaj przeorganizowano tam część oddziałów. W oddział covidowy przekształcony został Oddział Pulmonologii, gdzie przygotowano 24 łóżka, Odział Otolaryngologii (12 łóżek), Oddział Chorób Wewnętrznych (50 łóżek), Oddział Zakaźny (20 łóżek) i neurologia (7 łóżek). Jak informuje rzecznik sądeckiego szpitala, stopniowo wypisywani będą pacjenci z Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej, a sam oddział będzie wygaszany. W efekcie powstanie tam kolejnych 35 łóżek covidowych. W sumie szpital przygotuje 148 łóżek dla chorych na koronawirusa.

- Z Oddziału Chirurgii Onkologicznej zostaną wydzielone łóżka Oddziału Otolaryngologii dla pacjentów przyjmowanych w trybie ostrym oraz pacjentów onkologicznych - informuje szpital.

Pacjenci Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej oraz pacjenci Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej przyjmowani w trybie ostrym będą hospitalizowani w pomieszczeniach Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.

Jak informuje Agnieszka Zelek-Rachtan, zajętych jest obecnie 96 łóżek covidowych. Szpital nie odnotowuje zakłóceń w funkcjonowaniu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. - Pacjenci zakażeni koronawirusem wjeżdżają w pełnym zabezpieczeniu. Są dla nich przygotowane specjalne namioty – dodaje rzeczniczka.

koronawirus najnowsze informacje
Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje