piątek, 19 marca 2021 12:25

Będzie kolejny szpital tymczasowy w Małopolsce. Wojewoda podjął decyzję

Autor Aleksandra Tokarz
Będzie kolejny szpital tymczasowy w Małopolsce. Wojewoda podjął decyzję

Już wkrótce wznowiona zostanie działalność szpitala tymczasowego w Krynicy-Zdroju. Taką decyzję podjął wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- Mieliśmy nadzieję, że ten moment nie nastąpi. Jednakże epidemia znów pokazuje nam swoje nieprzewidywalne i groźne oblicze – mówił dzisiaj, podczas otwarcia szpitala tymczasowego w krakowskiej hali EXPO, wojewoda małopolski.

- Nie pozwalamy covidowi, żeby nas dogonił. Pomimo tego, że mamy bezpieczny bufor, uruchamiamy szpital tymczasowy w Krynicy - dodał.  

Decyzja podjęta została z uwagi na wzrastające potrzeby w zakresie hospitalizacji. Szpital tymczasowy w Krynicy-Zdroju ruszy od przyszłej środy, 24 marca. - Dostępnych będzie tam 28 łóżek w ramach 1 modułu - poinformował Kmita.

W związku z przewidywanym dalszym zwiększaniem się potrzeb dotyczących wyjazdów ZRM-ów podjęta została także decyzja o zwiększeniu liczby karetek funkcjonujących w Małopolsce. Ostateczna liczba dodatkowych ZRM-ów, które wesprą system PRM, jest ustalana z Ministerstwem Zdrowia. Ma być ich 17, w tym także w Nowym Sączu. Zmiany będą dotyczyć zwiększenia liczby ZRM-ów lub wydłużenia czasu działania już funkcjonujących.

koronawirus najnowsze informacje
Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje