piątek, 21 lutego 2020 08:00

W ten weekend darmowe zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem

Autor Katarzyna Domagała
W ten weekend darmowe zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem

W ten weekend Koło Grodzkie PTTK zaprasza na darmowe spacery po Krakowie z przewodnikiem. To wszystko w ramach 48. akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”.

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zgłosić się na miejsce zbiórki wskazane w programie, a dla tras z ograniczoną liczbą miejsc należy wcześniej zaopatrzyć się w specjalną „miejscówkę”, a także dzienniczek, w którym zbiera się odznaki. Darmowe bilety do nabycia w Kole Grodzkim PTTK.

A tak wygląda program zwiedzania:

sobota, 22 lutego (wybrać można tylko jedną trasę)

„Kościół Mariacki w Krakowie – w roku 700-lecia konsekracji” – dla zdobywców brązowej odznaki. Zbiórka o godz. 11.15 na placu Mariackim.

„Kościoły oo. Jezuitów” – dla zdobywców odznaki srebrnej. Zbiórka o godz. 9.30 przed Domem Turysty PTTK – hotel Wyspiański, ul. Westerplatte 15/16.

„Ratusze Krakowa” – dla zdobywców odznaki złotej. Zbiórka o godz. 10.00 przed Domem Turysty PTTK – hotel Wyspiański, ul. Westerplatte 15/16.

niedziela, 23 lutego (wybrać można tylko jedną trasę)

„Architektura Krakowa II połowy XIX wieku” – dla zdobywców odznaki brązowej. Zbiórka o godz. 9.00 przed Domem Turysty PTTK – hotel Wyspiański, ul. Westerplatte 15/16.

„Aptekarstwo w dawnym Krakowie” dla zdobywców dla odznaki złotej. Zbiórka o godz. 9.30 przed Domem Turysty PTTK – hotel Wyspiański, ul. Westerplatte 15/16.

W niedzielę obędzie się prelekcja dla zdobywców odznaki złotej z pawim piórem. Wykład „Kraków na przełomie XIX i XX wieku” wygłosi prof. dr hab. Jacek Purchla. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa przy ul. św. Jana 12. Wykład rozpocznie się o godz. 10.30.

Info: Grodzkie Koło PTTK

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka