wtorek, 28 kwietnia 2020 09:51

Władze Skawiny szukają oszczędności i wyłączają nocne oświetlenie

Autor Katarzyna Domagała
Władze Skawiny szukają oszczędności i wyłączają nocne oświetlenie

Od wczoraj na terenie gminy Skawina wyłączane jest publiczne oświetlenie w godzinach 0. - 4. Jak informuje UMiG, decyzja spowodowana jest zmniejszonym ruchem i szukaniem oszczędności. Oświetlenie będzie wyłączane stopniowo przez kilka dni.

Władze gminy informują, że decyzja ta pozwoli zaoszczędzić ok. 25 tysięcy złotych miesięcznie.

Pandemia koronawirusa to wielkie wyzwanie nie tylko dla mieszkańców i przedsiębiorców, ale również dla finansów publicznych. Urząd Miasta i Gminy w Skawinie szuka oszczędności w każdym możliwym miejscu, w tym także na bieżących wydatkach. Od momentu ogłoszenia pandemii koronawirusa, obserwujemy zarówno w mieście jak i gminie znaczące zmniejszenie ruchu pieszego oraz samochodowego, szczególnie w godzinach nocnych. Dlatego podjęliśmy decyzję o wyłączeniu oświetlenia ulicznego w godzinach 0:00 - 4:00.
Zdajemy sobie sprawę, że ta decyzja budzi kontrowersje. Jednak codziennie widzimy, że mieszkańcy naszej Gminy są odpowiedzialni i unikają wychodzenia na zewnątrz - szczególnie w nocy. Zaoszczędzone pieniądze pozwolą nam zapewnić ciągłość takich działań jak odbiór i utylizacja śmieci, dbanie o czystość w naszej Gminie czy realizację inwestycji - - czytamy na stronie UMiG Skawina.

Źródło: UMiG Skawina

koronawirus najnowsze informacje

Powiat krakowski - najnowsze informacje