piątek, 4 sierpnia 2023 08:16

Wyjątkowi goście w Domu Seniora w Bachowicach

Autor Mirosław Haładyj
Wyjątkowi goście w Domu Seniora w Bachowicach

12 lipca Dom Seniora w Bachowicach miał zaszczyt gościć Panią Tetianę oraz jej wnuczkę Mariię, które zmuszone były uciec z Ukrainy wskutek wybuchu wojny. Towarzyszyła im również Pani Katarzyna, która obecnie zapewnia im schronienie i opiekę. Podczas wizyty nasi podopieczni wysłuchali opowieści o dramatycznych wydarzeniach na Ukrainie, które wymusiły szybką ewakuację, pozostawiając czas na zabranie tylko najważniejszych dokumentów. Pani Tetiana wyraziła głęboką wdzięczność za ciepłe przyjęcie, jakie spotkało ją i jej wnuczkę w Polsce.

W atmosferze wspólnego poczęstunku, serwowanej pysznej kawy i ciepłych słów, nasza społeczność zacieśniła więzi z ukraińskimi gośćmi. Integracja stała się naturalnym następstwem tego spotkania, podczas którego dzieliliśmy się wzajemnym wsparciem i życzliwością.

Historia Pani Tetiany i Marii przypomniała nam o sile empatii i gotowości do pomocy innym w trudnych chwilach. Wyraziliśmy naszą solidarność z ich trudną sytuacją oraz z radością otworzyliśmy nasze serca i przyjęliśmy ich z otwartymi ramionami. Spotkanie pozostawiło trwałe wspomnienie o jedności i ludzkiej życzliwości.

Inf. i foto: UG Spytkowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka