czwartek, 30 stycznia 2020 13:22

Wynajem ładowarki teleskopowej – od czego zacząć? - Doradza Michał z Krakowa

Autor Głos 24
Wynajem ładowarki teleskopowej – od czego zacząć? - Doradza Michał z Krakowa

Ładowarka teleskopowa to propozycja dla osób, które lubią uniwersalne rozwiązania. Urządzenie to pierwotnie wykorzystywane było w budownictwie. Dziś znajduje zastosowanie w wielu branżach. Sam zakup ładowarki teleskopowej (jeżeli zamierzamy korzystać z niej jedynie okazjonalnie) wydaje się nieopłacalny, gdyż nowe urządzenie kosztuje nawet kilkaset tysięcy złotych. Osoby, które chciałyby z niej skorzystać mogą zdecydować się na rozwiązanie tańsze – wynajem.

Kilka słów o ładowarkach teleskopowych

"Ładowarki teleskopowe jak do tej pory znalazły zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Często sięga po nie branża budowlana, sprawdzają się również w rolnictwie, przemyśle drzewnym, ogrodnictwie, czy przemyśle morskim." - sugeruje Michał z firmy Kyn-POL

Współcześnie najczęściej decydujemy się na wynajęcie ładowarki teleskopowej podczas prac budowlanych. Okazuje się, że jedna ładowarka teleskopowa jest w stanie z powodzeniem zastąpić kilka cięższych urządzeń. Jest ona niewielka, a do tego bardzo obrotna. Przy jej pomocy można wykonać pracę tam, gdzie przy użyciu innych maszyn nie byłoby to możliwe. Ładowarkę wykorzystamy do transportu różnego rodzaju materiałów, podnoszenia ciężkich przedmiotów - w tym również ludzi.

Oczywiście ładowarka teleskopowa będzie spełniała swoje funkcje pod warunkiem, że wyposażymy ją w odpowiedni osprzęt (na przykład widły, czy kosz do podnoszenia ludzi). Popularnym osprzętem do ładowarek teleskopowych są siewniki, kosiarki do trawy, widły do palet, chwytaki do belek, pługi, agregaty uprawowe, czy zamiatarki. Oczywiście nie każda ładowarka wyposażona jest w kompleksowy osprzęt. Zazwyczaj konieczne jest jego dokupienie.

Możemy się spotkać z różnymi rodzajami ładowarek teleskopowych. Znajdziemy takie, w których kabina operatora jest nieruchoma, a także modele, w których obraca się ona o trzysta sześćdziesiąt stopni. Trudno powiedzieć, które modele są lepsze – wszystko zależy od tego do jakich celów chcemy ich użyć.

Należy zdawać sobie sprawę, że ładowarka teleskopowa jest maszyną, do obsługi której należy mieć uprawnienia. Jeżeli nie posiadamy ukończonych stosownych kursów, możemy wprawdzie wynająć lub kupić to urządzenie, nie mamy jednak prawa go obsługiwać. Z tego względu zanim zdecydujemy się na wynajem, powinniśmy się upewnić, że firma, z którą nawiązujemy współpracę oferuje nam również pomoc operatora ładowarki teleskopowej.

Zanim wynajmiemy ładowarkę teleskopową...

Kupno ładowarki teleskopowej jest nieopłacalne jeżeli nie prowadzimy własnej firmy budowlanej, czy ogrodniczej. Wówczas mielibyśmy pewność, że będziemy korzystać z niej często. Większość osób jednak potrzebuje ładowarki okazjonalnie – na przykład przy okazji prac remontowych, czy budowlanych. Zakup maszyny to wydatek kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych. Do tego należy doliczyć potrzebny osprzęt, zabiegi konserwacyjne, itp. Ładowarka teleskopowa, chociaż mniejsza od dźwigu zajmuje dość dużo miejsca. Nie każdy ma warunki, żeby we własnym garażu trzymać tak duże urządzenia.

Wynajem wydaje się mieć same zalety. Przede wszystkim płacimy za ładowarkę teleskopową jedynie wówczas, gdy z niej korzystamy. Przy czym im dłuższy termin wynajmu, tym niższe ceny (warto jest negocjować z firmą, od której wynajmujemy urządzenia). To właściciel odpowiada za to, żeby urządzenie było w jak najlepszym stanie. To zazwyczaj on zajmuje się zatrudnianiem pracownika obsługującego ładowarkę.

Zanim podejmiemy decyzję o wynajmie ładowarki teleskopowej, porównajmy przynajmniej kilka ofert konkurencyjnych firm (w tej sposób łatwiej znajdziemy najlepszą dla nas propozycję). Zdecydowanie warto jest nawiązywać współpracę z firmami, które działają w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Zaoszczędzimy w ten sposób na transporcie.

Przed tym jak podpiszemy umowę, koniecznie upewnijmy się, że firma dysponuje osprzętem, który jest nam potrzebny. W przeciwnym razie ładowarka okaże się nam zbędna. W przypadku odpowiedzi odmownej warto jest zapytać daną firmę, czy jest ona w stanie w najbliższym czasie kupić interesujący nas osprzęt. Być może właściciel będzie skłonny iść nam na rękę.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Kyn-Pol.pl

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka