czwartek, 3 sierpnia 2023 17:31

Wysoka w gronie najszybciej rozwijających się wiosek w Małopolsce

Autor Mirosław Haładyj
Wysoka w gronie najszybciej rozwijających się wiosek w Małopolsce

Konkurs skierowany był do sołectw wiejskich położonych w Województwie Małopolskim. Jego celem było zachęcenie społeczności lokalnych do aktywnego działania na rzecz podniesienia atrakcyjności małopolskiej wsi i poprawy życia jej mieszkańców.

To właśnie Wysoka znalazła się wśród najszybciej rozwijających się wiosek w Małopolsce. Konkurs „Małopolska Wieś 2023″ organizowany był w trzech kategoriach: Najpiękniejsza Małopolska Wieś, Nowatorska Małopolska Wieś i Małopolska Wieś w Sieci. Sołectwo zajęło trzecie miejsce w kategorii Nowatorska Wieś, a zwieńczeniem konkursu była nagroda – 40 tysięcy złotych!

Kapituła konkursu, który zorganizował Urząd Marszałkowski, wzięła pod uwagę m.in. nowe inicjatywy zrealizowane na przestrzeni ostatnich 5 lat, a których wcześniej nie było.

– Doceniono naszą pracę, a przede wszystkim współpracę sztabu wspaniałych mieszkańców Wysokiej przy realizacji nowatorskich projektów m. in.: „Foto album z historią OSP”,  „Rączkodzieło – kreatywne warsztaty plastyczne”, „Sztandary naszych przodków”, „Wysocki maj – biegaj, graj”, „Kapsułę życia”, mural, odznaczenia na nagrobki zmarłych strażaków i wiele innych mniejszych projektów. Nie poprzestajemy na tym i działamy dalej na rzecz rozwoju naszej Małej Ojczyzny Wysokiej – pisze na Facebooku OSP Wysoka.

Inf.: UM Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka