piątek, 10 lipca 2020 11:16

Zakopane: Osoba zarażona koronawirusem na pogrzebie Zofii Karpiel-Bułecki. Byli też celebryci

Autor Mirosław Haładyj
Zakopane: Osoba zarażona koronawirusem na pogrzebie Zofii Karpiel-Bułecki. Byli też celebryci

Jak podaje portal onet.pl na pogrzebie Zofii Karpiel-Bułecki osoba zarażona koronawirusem "odbierała kondolencje". Zakopiański sanepid zaapelował do wszystkich obecnych na uroczystości do zgłaszania się do jednostki.

Wydany komunikat brzmi następująco:

KOMUNIKAT
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem prosi o kontakt osób, które w dniu 2 lipca 2020 r. brały udział w uroczystościach pogrzebowych Zofii Karpiel - Bułecki na Pęksowym Brzysku w Zakopanem (szczególnie osoby, które składały kondolencje), w modlitwach przed pogrzebem w domu zmarłej oraz w przyjęciu zorganizowanym po pogrzebie "stypie".Prosimy kierować wiadomość e-mail na niżej podany adres z podaniem danych osobowych (imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, numer telefonu kontaktowego) oraz z zaznaczeniem, czy składano osobiście kondolencje rodzinie.
zakopane@psse.malopolska.pl

Na pogrzebie słynnej góralki obecni byli rodzina a także przyjaciele. Wśród żałobników były także znane osoby, takie jak: Jagna Marczułajtis-Walczak, Kayah, Tomasz Ossoliński. W odprowadzeniu trumny udział wziął jej wnuk, Stanisław Karpiel-Bułecka lider zespołu Future Folk. Obecny był również lider Zakopower Sebastian Karpiel-Bułecka i jego żona, znana prezenterka Paulina Krupińska.

Zmarła góralka była matką Jana Karpiela-Bułecki, architekta. Na Podhalu znana była jako "Ciotka Bułeckula", była animatorką lokalnego życia kulturowego. W Zakopanem prowadziła karczmę, w której gościła plejadę polskich gwiazd, m. in.: Jeremiego Przyborę, Marylę Rodowicz, czy Wojciecha Młynarskiego. Zmarła 27 czerwca, w wieku 85 lat.

koronawirus najnowsze informacje

Fot.: Instagram/staszekkarpielbulecka_official
Inf.: onet.pl, PSSE Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka