czwartek, 11 maja 2023 12:53

Zatrudnią 400 osób. Firma z Niepołomic szuka nowych pracowników

Autor Marzena Gitler
Zatrudnią 400 osób. Firma z Niepołomic szuka nowych pracowników

Nowy oddział firmy Sistema Poland, zlokalizowany w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej chce zatrudnić nawet 400 osób. To zarówno osoby ze szczególnymi uprawnieniami jak i chcące się nauczyć nowych umiejętności. Co ważne, firma zapewnia transport do zakładu nie tylko w Krakowa, ale nawet z Tarnowa czy Kazimierzy Wielkiej.

Sistema Poland to firma będąca częścią włoskiej grupy BCUBE, eksperta z zakresu logistyki kontraktowej oraz zarządzania łańcuchem dostaw. W Polsce ma swoje oddziały od 1995 roku. Jest największym dostawcą usług dla branży automotive (powiązanych z samochodami) z  w Polsce.

Organizacja powiększa swoje zespoły o doświadczonych pracowników magazynowych, ale jest także otwarta na kandydatów stawiających pierwsze kroki w zawodzie, umożliwiając im zdobycie niezbędnych uprawnień. Zatrudnione osoby, poza podstawowym wynagrodzeniem, mogą liczyć też na pakiet dodatków oraz benefitów.

Kto znajdzie pracę w Niepołomicach?

Sistema Poland  szuka pracowników na stanowiska operatorów wózków widłowych, magazynierów oraz kierowców z prawem jazdy kategorii B. Nie zamyka się jednak na osoby bez doświadczenia. Kandydatom i kandydatkom nieposiadającym odpowiednich uprawień na wózki widłowe lub pragnącym podnieść swoje kwalifikacje, pracodawca zapewnia bezpłatne kursy, a także szkolenia. Procesy rekrutacyjne prowadzi firma Manpower, będąca partnerem rekrutacyjnym Sistema Poland.

Dowiozą z Krakowa czy Tarnowa

Organizacja oferuje bezpłatny transport do fabryki z okolicznych miejscowości. Aktualnie jest to Kraków, Tarnów, Brzesko, Bochnia, Kłaj, Kazimierza Wielka, Proszowice, Wieliczka, Niepołomice, jednak firma planuje rozszerzenie listy przystanków. Osoby chętnie do pracy, poza podstawowym wynagrodzeniem mogą liczyć również na dodatki pozapłacowe oraz pakiet benefitów, na który składa się m.in. prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, czy dofinansowanie do karty MultiSport, umożliwiającej skorzystanie z wielu obiektów sportowych.

– Jak pokazuje raport ManpowerGroup „Niedobór talentów”, 7 na 10 firm branży transportu, logistyki i motoryzacji wskazuje na niedobór pracowników o pożądanych kompetencjach. Obserwując dynamikę rynku, w tym także zmiany pokoleniowe, organizacje nastawione na podniesienie kwalifikacji lub zmianę profilu zawodowego będą budowały swoją przewagę konkurencyjną, a tego typu działania powinny być częścią strategii rozwoju firmy. Doceniając pracowników, umożliwiając im podnoszenie kwalifikacji i rozwój kompetencji, pracodawcy zyskują nie tylko osoby o pożądanych kompetencjach, wzrost ich zaangażowania, ale także są w stanie reagować na zachodzące zmiany na rynku – mówi Klaudia Wacek, ekspertka rynku pracy z Manpower.

Osoby zainteresowane podjęciem pracy w branży produkcyjnej w regionie województwa małopolskiego mogą aplikować poprzez stronę internetową www.manpower.pl lub złożyć CV bezpośrednio w biurze Manpower przy ul. Diesla 5 w Niepołomicach lub przekazać dokumenty elektronicznie.

fot. mat. pras. ManpowerGroup

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka