poniedziałek, 6 maja 2024 14:21

Zebrano 9 litrów krwi. "Krwiodawcy mogą być z siebie dumni"

Autor Katarzyna Jamróz
Zebrano 9 litrów krwi. "Krwiodawcy mogą być z siebie dumni"

We wtorek (30 kwietnia) podczas akcji pt. "Oddaj krew razem z nami! Podaruj życie!" zebrano 9 litrów krwi. – Wszystkim, którzy włączyli się do akcji, należą się słowa podziękowania i uznania. Pomoc w ratowaniu życia i zdrowia to nadrzędny cel – informuje dąbrowska policja.

We wtorek (30 kwietnia) na terenie dąbrowskiej jednostki Policji w mobilnym punkcie do pobierania krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie krew oddało 20 osób. Łącznie zebrano 9 litrów krwi. – Wszystkim, którzy włączyli się do akcji, należą się słowa podziękowania i uznania. Pomoc w ratowaniu życia i zdrowia to nadrzędny cel. Policjanci podczas codziennej służby kierują się hasłem „Pomagamy i chronimy”, cieszy fakt, że w pomocy innym nie pozostają sami – informuje policja.

Mobilny punkt poboru krwi / Fot. KPP Dąbrowa Tarnowska

Zebrana krew trafi do chorych i potrzebujących ze szpitali naszego regionu. – Krwiodawcy mogą być z siebie dumni, cieszyć się otrzymanymi sadzonkami drzewek oraz czuć się bezpiecznie na drodze wyposażeni w elementy odblaskowe, które otrzymali za podzielenie się cennym darem, krwią – przypominają mundurowi.

Mobilny punkt poboru krwi / Fot. KPP Dąbrowa Tarnowska

Akcję zorganizowali policjanci, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska.

Fot. KPP Dąbrowa Tarnowska

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje

Rozrywka