poniedziałek, 18 września 2023 13:20

Znamy "Najlepszego Sołtysa Województwa Małopolskiego A.D. 2022”

Autor Patryk Trzaska
Znamy "Najlepszego Sołtysa Województwa Małopolskiego A.D. 2022”

W niedzielę 17 września w Jawiszowicach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Najlepszy Sołtys Województwa Małopolskiego A.D. 2022”. Nagrody i gratulacje wyróżnionym sołtysom przekazała Iwona Gibas z zarządu województwa.

Konkurs na najlepszego sołtysa organizowany jest każdego roku przez Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów wspólnie z Województwem Małopolskim. W tym roku nagrody i wyróżnienia otrzymało 29 sołtysów i przewodniczących zarządów osiedli.

Tytuł „Najlepszego Sołtysa Województwa Małopolskiego A.D. 2022” i I miejsce przyznano Panu Józefowi Filasowi z sołectwa Rdzawka w gminie Rabka Zdrój. Przyznano również dwa drugie miejsca: II miejsce - Pan Józef Wójtowicz z sołectwa Biskupice w gminie Miechów, II miejsce - Pan Roch Marek z sołectwa Kalina Lisiniec w gminie Miechów. Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Małopolskiego otrzymał Pan Włodzimierz Wiśniewski z sołectwa Piotrkowice Wielkie w gminie Koniusza.

– Gratuluję wszystkim wyróżnionym sołtysom i lokalnym działaczom. Dziękuję za Waszą pracę i zaangażowanie dla społeczności sołectw, naszych małych ojczyzn oraz wzorową współpracę z Samorządem Województwa. Życzę dużo wytrwałości przy wykonywaniu codziennych obowiązków, szacunku mieszkańców, realizacji zamierzonych celów, a także wiele zdrowia, optymizmu i radości - mówiła Iwona Gibas.

Gratuluję także odznaczonym Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyżem Małopolski. Jestem wdzięczna za pełnione przez Was działania, przyczyniające się do rozwijania społeczeństwa obywatelskiego i tym samym wzbogacających dorobek regionu - dodała Iwona Gibas z zarządu województwa.

W tym roku Województwo Małopolskie zadeklarowało pomoc finansową dla zdobywców trzech pierwszych miejsc oraz Nagrody Specjalnej Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości: I miejsce – 50 000 zł, II miejsce – 25 000 zł, II miejsce – 25 000 zł, Nagroda Specjalna – 10 000 zł.

Pomoc finansowa może zostać przeznaczona na zadanie własne gminy, na terenie na którym działa Laureat. Konkurs na Najlepszego Sołtysa Województwa Małopolskiego A.D. 2022 organizowany jest z inicjatywy Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów, a realizowany jest we współpracy z Samorządem Województwa Małopolskiego.

Spotkanie było także okazją do uhonorowania osób działających na rzecz społeczności lokalnych, przyczyniających się do rozwijania społeczeństwa obywatelskiego i tym samym wzbogacających dorobek regionu. Wręczone zostały zaszczytne odznaczenia - Odznaka Honorowa Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski.

Odznaczenie otrzymali: Władysław Zaliński - Sołtys Sołectwa Włosienica w gminie Oświęcim oraz Ryszard Machał - Sołtys Sołectwa Biesiadki w gmina Gnojnik.

Uroczyste podsumowanie konkursu uświetnił występ Dzięcięcego Zespołu Pieśni i Tańca "Iskierki" oraz Zespołu Śpiewaczego Iskierkowa Familia, którzy zebrali gromkie brawa i owacje od zebranych. Występ zespołów był nieprzypadkowy - Zenobia Wełna, kierowniczka artystyczna Zespołów odebrała z rąk Iwony Gibas nagrodę Województwa Małopolskiego im. Romana Reinfussa, przyznawaną za wybitne i szczególne osiągnięcia w dziedzinie zachowania lokalnej tożsamości kulturowej w Małopolsce.

inf./fot Małopolska.pl

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka