czwartek, 13 czerwca 2024 11:02

"105 litrów krwi na 105. rocznicę powstania policji". W Brzesku odbyła się wyjątkowa akcja

Autor Katarzyna Jamróz
"105 litrów krwi na 105. rocznicę powstania policji". W Brzesku odbyła się wyjątkowa akcja

W poniedziałek (10 czerwca) na terenie Komendy Powiatowej Policji w Brzesku odbyła się akcja oddawania krwi. Wydarzenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród policjantów i pracowników brzeskiej jednostki, jak i przedstawicieli innych służb oraz mieszkańców Brzeska i okolic.

W poniedziałek (10 czerwca) na terenie komendy pojawił się mobilny punkt poboru krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. – Zbliżający się okres wakacji to czas wzmożonego zapotrzebowania na ten bezcenny „lek”, jakim jest krew. Z tego też względu bardzo cieszy fakt, że na apel odpowiedzieli licznie funkcjonariusze, pracownicy cywilni i emeryci tutejszej jednostki oraz społeczność powiatu brzeskiego – informuje policja.

"105 litrów krwi na 105. rocznicę powstania policji" / Fot. KPP Brzesko

W mobilnym punkcie poboru krwi zarejestrowanych zostało 28 osób, z czego krew udało się oddać 24 osobom. Łącznie oddano 10 800 ml tego bezcennego "leku". Wszyscy uczestnicy akcji zasługują na ogromne uznanie i podziękowanie. Krew każdego dnia ratuje życie wielu osobom, w tym poszkodowanym w wypadkach, chorym onkologicznie oraz pacjentom po przeszczepach. Wydarzenie zostało zorganizowane przez działający przy jednostce Klub Honorowych Dawców Krwi.

Fot. KPP Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka