poniedziałek, 4 grudnia 2023 08:08

29-latka wpadła podczas kontroli prędkości. Grozi jej więzienie

Autor Mirosław Haładyj
29-latka wpadła podczas kontroli prędkości. Grozi jej więzienie

Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Miechowie zatrzymali 29-latkę kierującą pojazdem marki Ford, która przekroczyła prędkość o 34 km/h w terenie zabudowanym. W trakcie kontroli okazało się, iż kobieta była poszukiwana, posiadała przy sobie narkotyki i jak wstępne badanie wskazało również prowadziła samochód pod ich wpływem. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym pod ich wpływem grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

27 listopada miechowscy Policjanci Ruchu Drogowego w miejscowości Marcinowice dokonywali kontroli prędkości poruszających się pojazdów. W trakcie czynności zatrzymali pojazd, którego kierująca przekroczyła prędkość.

Za kierownicą siedziała 29-letnia kobieta, która okazała się być poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci dokonali również przeszukania kobiety oraz samochodu marki Ford, gdzie ujawnili słoiczek, w której znajdował się susz roślinny. Badanie narkotestem wskazało, iż substancją jest marihuana. Kobieta została również poddana badaniu testem narkotykowym, który wstępnie wykazał, iż znajduje się pod wpływem narkotyków. Od kobiety została pobrana krew, aby potwierdzić ten fakt. Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Dzień później 29-latka usłyszała zarzut posiadania środków odurzających wbrew przepisom Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii z dnia 29 lipca 2005 roku grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że podejrzana kierowała pod wpływem marihuany będzie odpowiadać również za to przestępstwo, za które według Kodeksu Karnego do 2 lat pozbawienia wolności.

-Pamiętaj! Nigdy nie wsiadaj za kierownicę pojazdu, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, zadbaj o swoje bezpieczeństwo, jak i innych uczestników ruchu drogowego

-przypominają policjanci.

Inf.: policja

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka