poniedziałek, 19 czerwca 2023 13:06

35-latka sama nawarzyła sobie tego piwa. Mając prawie 3 promile, wsiadła na skuter. Doznała poważnych obrażeń

Autor Norbert Kwiatkowski
35-latka sama nawarzyła sobie tego piwa. Mając prawie 3 promile, wsiadła na skuter. Doznała poważnych obrażeń

O wielkim "szczęściu w nieszczęściu" może mówić 35-letnia mieszkanka Jawiszowic (powiat oświęcimski), która mając 2.8 promila alkoholu wsiadła na skuter. Co było później - niestety - można się domyślić...

Do całego zdarzenia doszło w piątek około godziny 9.30 na ulicy Wiejskiej. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 35 – letnia mieszkanka Jawiszowic kierując motorowerem straciła panowanie nad pojazdem po  czym wywróciła się na jezdnię. Pod opieką ratowników medycznych została przewieziona na badania do szpitala. Okazało się, że w wyniku upadku doznała złamania nogi oraz ogólnych potłuczeń.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało, że motorowerzystka w chwili zdarzenia była nietrzeźwa. W jej organizmie znajdowało się 2,8 promila alkoholu.

Teraz przed kobietą nie tylko długi czas rehabilitacji, ale przede wszystkim problemy prawne. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Foto: KPP w Oświęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka