piątek, 27 października 2023 05:44

42-latek z Ruczaju już w rękach policji. Za to, co ukrywał w mieszkaniu, grozi mu 10 lat więzienia

Autor Mirosław Haładyj
42-latek z Ruczaju już w rękach policji. Za to, co ukrywał w mieszkaniu, grozi mu 10 lat więzienia

W zeszłym tygodniu policjanci z komisariatu przy ul. Zamoyskiego zatrzymali w rejonie Ruczaju mężczyznę, który w mieszkaniu ukrywał znaczne ilości narkotyków. Teraz odpowie on za przestępstwa narkotykowe przed sądem.

18 października kryminalni z Komisariatu Policji V w Krakowie udali się w rejon Ruczaju, gdzie według ustaleń w jednym z tamtejszych bloków zamieszkiwać miał mężczyzna ukrywający nielegalne substancje. Po krótkiej obserwacji wytypowanego mieszkania policjanci zauważyli, że znajduje się w nim osoba będąca w ich zainteresowaniu. Widząc to, funkcjonariusze już po chwili zjawili się pod ustalonym adresem, gdzie po poinformowaniu o powodzie ich wizyty wylegitymowali 42-latka.

Jak się okazało, policyjne ustalenia były trafne, gdyż kryminalni podczas przeszukania lokalu ujawnili w sumie ponad 180 gramów mefedronu, blisko 9 gramów amfetaminy, ponad 25 gramów marihuany, kilka telefonów komórkowych oraz wagę elektroniczną. W związku z tym 42-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnej jednostki. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania oraz czynienia przygotowań do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Ponadto odpowie on również za udzielanie nielegalnych substancji innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze sąd zastosował wobec 42-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka