wtorek, 7 stycznia 2020 08:50

Atak nożowników w Libiążu. Ofiara w ciężkim stanie

Autor Głos 24
Atak nożowników w Libiążu. Ofiara w ciężkim stanie

2 stycznia w nocy przy ulicy Sikorskiego policjanci znaleźli krwawiącego mężczyznę. Początkowo myśleli, że to bezdomny. Gdyby nie sprawna interwencja, mężczyzna mógłby nie przeżyć

Około 1.30 libiąscy policjanci zauważyli skulonego mężczyznę, który leżał przy ulicy Sikorskiego. Z uwagi na niską temperaturę zatrzymali się i podeszli do niego.

Z mężczyzną był  utrudniony kontakt z uwagi na jego stan wskazujący na spożycie alkoholu  oraz na obrażenia ciała. Mężczyzna został kilkakrotnie ugodzony nożem w okolicy lędźwi i kręgosłupa. Do czasu przyjazdu karetki  pogotowia policjanci monitorowali funkcje życiowe 24-latka - relacjonuje Sebastian Gleń, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Od razu podjęto działania śledcze. Policjanci kryminalni  i dzielnicowi z miejscowego komisariatu ustalili i zatrzymali w Libiążu 55-letniego mężczyznę  współpodejrzanego o udział w napaści na pokrzywdzonego. Drugiego napastnika  (41-latka) zatrzymano 3 stycznia na Śląsku.

4  stycznia obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie. Na podstawie zebranego materiału dowodowego  mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi im kara do 25  lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.  Ponadto 41-latek  usłyszał dodatkowo  zarzut  posiadania substancji  psychoaktywnych. Sąd na wniosek prokuratury  zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego  aresztowania na okres trzech miesięcy.

Pokrzywdzony jest w stanie ciężkim, jednak jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Info, foto: Komenda Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Chrzanów - najnowsze informacje