piątek, 15 listopada 2019 11:08

Bajkowe nazwy ulic na terenie gminy Brwinów

Autor Piotr Sosin
Bajkowe nazwy ulic na terenie gminy Brwinów

Mieszkańcy Domaniewa i Domaniewka chcą, aby nazwy ulic w ich miejscowościach łączyły się z baśniami i bajkami - taki jest wynik głosowania przeprowadzonego na terenie sołectwa pod koniec października.

Nadanie nazw ulic i nowych numerów porządkowych ureguluje kwestie adresowe w całym sołectwie. Nazwy ulic ułatwią orientację w terenie i identyfikację miejsc.

Mieszkańcy Domaniewa i Domaniewka zdecydowali w głosowaniu, że nazwy ulic będą związane z baśniami i bajkami i w tym właśnie kierunku mają toczyć się dalsze prace nad wprowadzeniem nazewnictwa. Do 15 listopada jest jeszcze czas na zgłaszanie do sołtysa Domaniewa ewentualnych zmian i modyfikacji dla poszczególnych nazw, ale te propozycje powinny się wpisywać w wybraną koncepcję.

Wstępnie zaproponowane nazwy ulic to: Baśni, Alicji w Krainie Czarów, Jasia i Małgosi, Magiczna, Wróżki, Małej Syrenki, Anastazji, Zaczarowana, Kopciuszka, Królowej Śniegu, Dzikich Łabędzi, Plastusia, Małego Księcia, Muminków, Pięknej i Bestii, Rusałki, Pinokia, Aladyna, Piotrusia Pana, Czerwonego Kapturka, Złotej Rybki, Calineczki.

W drugiej połowie listopada zacznie się kolejny etap – Referat Gospodarki Nieruchomościami przygotuje projekty uchwał, co do których decyzję podejmować będzie Rada Miejska w Brwinowie. Referat Gospodarki Nieruchomościami przygotuje projekty uchwał zgodnie z wybraną koncepcją. W przypadku dróg prywatnych nadanie nazwy odbędzie się na pisemny wniosek podpisany przez wszystkich współwłaścicieli drogi. Nowe nazwy zaczną obowiązywać w przyszłym roku, gdy podjęta uchwała wejdzie w życie – w terminie 14 dni po jej ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego.

Każdy mieszkaniec otrzyma wówczas zawiadomienie o zmianie adresu, na podstawie którego będzie mógł zmienić swoje dane w bankach i innych instytucjach. Gmina Brwinów wprowadzi zmiany w ewidencji ludności oraz ewidencji dróg oraz przekaże do Powiatu Pruszkowskiego prowadzącego  ewidencję gruntów i budynków, a ten – do Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Pruszkowie.

Źródło: UG Brwinów

fot:  Serwis Samorządowy PAP

Styl Życia - najnowsze informacje