wtorek, 24 marca 2020 15:49

Drwinia: To pierwszy przypadek zachorowania na koronawirusa w powiecie. Wójt i starosta apelują

Autor Mirosław Haładyj
Drwinia: To pierwszy przypadek zachorowania na koronawirusa w powiecie. Wójt i starosta apelują

W poniedziałek 23 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach koronawirusa w Małopolsce. Wśród zakażonych jest mężczyzna w sile wieku z gminy Drwinia, jego stan jest dobry, będzie przebywał w izolacji domowej.

We wtorek 24 marca na stronie internetowej Urzędu Gminy w Drwini ukazał się komunikat wójta Jana Pająka, w którym poinformował on mieszkańców, że pierwsza osoba zarażona koronawirusem w powiecie bocheńskim jest mieszkańcem regionu. Poniżej prezentujemy pełną treść oświadczenia.

Komunikat

Szanowni Państwo,
w poczuciu prawa Mieszkańców do informacji chciałem przekazać, że pierwszym zarażonym mężczyzną w Powiecie Bocheńskim jest mieszkaniec Gminy Drwinia.

Niestety nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć pojawiającym się w przestrzeni środków masowego przekazu różnego rodzaju sugestiom, doniesieniom. W tej chwili na prośbę Bocheńskiego Sanepidu pracujemy nad tym aby wskazać osoby, które miały z nim bezpośredni kontakt od 13 marca 2020 roku. Apeluję o spokój i rozwagę. Proszę również aby ograniczyć wyjścia z domu i przestrzegać instrukcji oraz wskazań służb sanitarno-epidemiologicznych.

Jan Pająk
Wójt Gminy Drwinia

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 31 osób.

31 zarażonych koronawirusem z Małopolski. Dziś już 7 nowych
U kolejnych 4 osób na ternie Małopolskie potwierdzono dziś obecność wirusa SARS-CoV-2. Tylko dziś poinformowano o 7 nowych przypadkach zarażenia. Kim są chorzy? Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych czterech osób. Pierwszy przypadek to mężczyzna w sile wieku, z pow…

Apel Starosty

W związku z pierwszym zachorowaniem odnotowanym w powiecie Starosta Bocheński Adam Korta wystosował apel do mieszkańców regionu w którym poinformował, że zarażona osoba nie była pacjentem bocheńskiego szpitala. Chory obecnie czuje się dobrze, przebywa w domowej izolacji.

Niestety, mamy pierwszy przypadek koronawirusa w Powiecie Bocheńskim. Starosta Bocheński Adam Korta apeluje o zachowanie spokoju.

Gepostet von Powiat Bocheński am Montag, 23. März 2020
Koronawirus w Małopolsce. Oprac. Głos24.pl
Infogram
koronawirus najnowsze informacje
Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje