środa, 27 maja 2020 13:30

Chcąc uniknąć odpowiedzialności posłużył się danymi brata

Autor Głos 24
Chcąc uniknąć odpowiedzialności posłużył się danymi brata

49-latek podał podczas kontroli drogowej dane swojego brata, gdyż sam posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

24 maja policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego proszowickiej komendy Policji w Klimontowie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Porsche. Samochód został zatrzymany, ponieważ kierujący poruszał się z nadmierną prędkością. Na terenie miejscowości Klimontów obowiązuje prędkość 50 km/h. Urządzenie do pomiaru prędkości pokazało wynik 91 km/h.

49 -letniego kierującego poinformowano o powodzie kontroli oraz poproszono o okazanie dokumentów. Mężczyzna oświadczył, że takowych przy sobie nie posiada, po czym podał policjantom ustnie „swoje” dane. Ja się okazało, kierujący był już znany funkcjonariuszom z wcześniejszych kontroli drogowych. Dane osobowe, które podał, należały do jego brata, a mężczyzna posłużył się nimi, bo chciał uniknąć odpowiedzialności, gdyż posiada on aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez Sąd.

Teraz też za powyższe przewinienia 49-latek odpowie przez Sądem. Wprowadzenie w błąd co do swojej tożsamości jest wykroczeniem, ze które grozi kara grzywny do 5000 zł, natomiast kierowanie pojazdem pomimo wydanego sądowego zakazu jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KWP Kraków

Małopolska - najnowsze informacje