poniedziałek, 4 maja 2020 14:39

Chrzanów. Sprawny pilotaż 6-miesięcznej dziewczynki do szpitala

Autor Głos 24
Chrzanów. Sprawny pilotaż 6-miesięcznej dziewczynki do szpitala

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie pomogli rodzicom półrocznej dziewczynki, która z uwagi na stan zdrowia (ciągły krzyk i siność skóry) potrzebowała natychmiastowej pomocy lekarskiej. Policjanci bezzwłocznie przeprowadzili pilotaż do szpitala. Dzięki szybkiej reakcji dziewczynka otrzymała fachową pomoc medyczną.

W piątek około godz. 23. na numer alarmowy 112 dodzwonił się mieszkaniec Balina (powiat chrzanowski), który zaalarmował o kłopotach zdrowotnych jego 6-miesięcznej córki. Mężczyzna był przelękniony, poprosił o pilotaż do szpitala, ponieważ dziecko zanosiło się płaczem i siniało.

Dyspozytor przełączył ojca dziecka bezpośrednio na linię oficera dyżurnego chrzanowskiej Policji, który bezzwłocznie polecił patrolowi w składzie post. Przemysław Kurzak i post. Sylwia Mrzygłód udali się pod wskazany adres do Balina. Patrol Policji przy użyciu sygnałów przeprowadził pilotaż do szpitala w Chrzanowie, gdzie małoletnia została przyjęta na oddział i otrzymała fachową pomoc medyczną.

Źródła: KWP Kraków

Małopolska - najnowsze informacje