środa, 28 lipca 2021 13:26

Czy tabletki na porost włosów są skuteczne?

Autor Artykuł sponsorowany
Czy tabletki na porost włosów są skuteczne?

Łysienie to bardzo powszechny problem który dotyka nawet 50% mężczyzn i 40% kobiet po 50 roku życia. Przez długi czas dla osób zmagających się z problemem łysienia dostępne były jedynie zabiegi polegające na przeszczepie włosów, których ceny sięgały nawet kilku tysięcy złotych.

Dziś na rynku znajdziemy także naturalne suplementy, które mają zapobiec wypadaniu włosów, a nawet zainicjować wzrost nowych mieszków włosowych. Pytanie tylko, w jaki sposób działają preparaty przeciw łysieniu i czy ich stosowanie jest bezpieczne dla zdrowia.

Zahamowanie łysienia dzięki naturalnym suplementom?

Suplementy diety zapobiegające łysieniu mają za zadanie dostarczyć do organizmu witamin i minerałów niezbędnych dla zachowania silnych i zdrowych włosów. W suplementach na silne włosy znajdziemy m.in. cynk, miedź oraz witaminy - C, A i E.

Jednym z podstawowych składników w preparatach przeciw łysieniu jest biotyna. W momencie gdy występuje u nas niedobór witaminy H (biotyna) włosy stają się bardziej podatne na wypadanie. Dzięki regularnej suplementacji możemy w wielu przypadkach skutecznie ograniczyć ilość traconych każdego dnia włosów, a także wzmocnić skórę i paznokcie.

Wysokiej jakości preparaty na porost włosów zawierają składniki, które nie tylko mają zatrzymać nadmierne wypadanie włosów, ale także zainicjować wzrost nowych włosów. Jednym z takich składników jest ekstrakt z kiełków grochu, który stymuluje komórki skóry do produkcji nowych włosów. Wyniki badań klinicznych z udziałem ekstraktu z kiełków grochu są bardzo optyczne.

Różnice między tabletkami na porost włosów dla kobiet i mężczyzn

Nie ma znaczących różnic między suplementami na porost włosów skierowanymi do kobiet jak i mężczyzn. Zarówno w produktach dla pań jak i panów znajdziemy witaminy i minerały oraz wysoką dawkę biotyny.

Biotyna jest głównych składnikiem suplementów dla kobiet, natomiast preparaty skierowane do panów zawierają dodatkowo ekstrakt z palmy sabałowej. Palma sabałowa zapobiega konwersji testosteronu do DHT (dihydrotestosteron), który jest głównym czynnikiem mającym wpływ na łysienie androgenowe u mężczyzn.

Zarówno suplementy dla kobiet jak i te dla mężczyzn należy stosować systematycznie, gdyż tylko wtedy mogą one zapewnić satysfakcjonujące rezultaty.

Jak wybrać odpowiedni dla siebie preparat?

Na rynku suplementów przeciw łysieniu znajdziemy dziś wiele produktów. Dla wielu osób może być ciężko ocenić, który suplement jest wart uwagi a który będzie jedynie stratą pieniędzy.

W takiej sytuacji możemy skorzystać z dostępnych w internecie zestawień popularnych produktów, co może pomóc w znalezieniu wszystkich istotnych informacji na temat dostępnych na rynku produktów w jednym miejscu.

W rankingu tabletek na porost włosów medsense (https://medsense.pl/tabletki-na-porost-wlosow-ranking/) znajdziemy zestawienie cen, składów a także dostępne promocje dla kazdego z preparatów które cieszą sięnajwiększym zainteresowaniem.

Warto wybierać suplementy naturalne, bazujące jedynie na kompleksach witamin i  minerałów a także ekstraktach roślinnych. Przykładem takiego produktu jest locerin (https://medsense.pl/locerin/), który zawiera m.in. miedź, cynk, mangan, selen, skrzyp polny, pokrzywę zwyczajną a także dużą dawkę biotyny.

Przed zakupem warto także sprawdzić czy interesujący na s suplementem dostępny jest w zestawach, dzięki czemu możemy zaoszczędzić przy zakupie nawet do 50%.

Podsumowanie

Stosowanie suplementów na porost włosów jest proste i nie wymaga od nas dużego zaangażowania. Musimy jednak pamiętać, że w przypadku suplementów diety nie ma pewności czy uzyskany dzięki nim efekt będzie dla nas satysfakcjonujący.

Należy również stosować się do zaleceń producentów odnośnie prawidłowego dawkowania oraz pamiętać, że w przypadku suplementów diety rezultaty nie są natychmiastowe i kuracja może wymagać nawet kilku miesięcy regularnego stosowania produktu.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje