środa, 17 sierpnia 2022 09:21

Dieta pudełkowa – co można dzięki niej uzyskać?

Autor Artykuł sponsorowany
Dieta pudełkowa – co można dzięki niej uzyskać?

Nie masz zbyt dużo czasu na gotowanie i często sięgasz po fast-foody? A może masz zalecony specjalny sposób żywienia przez lekarza? W takich przypadkach warto pomyśleć o skorzystaniu z diety pudełkowej. Czym dokładnie jest ta dieta i jakie oferuje korzyści? Sprawdź!

Dieta pudełkowa – czyli jaka?

Catering dietetyczny, również określany jako dieta pudełkowa, jest typem diety, która przygotowywana jest przez firmę cateringową i przekazywana klientowi.

Tego typu dieta może mieć różne formy, między innymi może być ona przeznaczona dla osób odchudzających się, sportowców, osób z konkretnymi zaleceniami dietetycznymi. Zwykle obejmuje cały dzień posiłków, które dostarczane są do zamawiającego, lecz może obejmować też ich konkretne rodzaje, na przykład obiady i kolacje.

Obecnie z diety pudełkowej można skorzystać w wielu miastach i miejscowościach w całej Polsce. Gdy poszukiwana jest dobra dieta pudełkowa Mikołów - https://likeat-cateringdietetyczny.pl/dieta-pudelkowa-mikolow/ jest jednym z miast, gdzie jest ona dostępna dla mieszkańców.

Catering dietetyczny – rodzaje

W ramach diety pudełkowej osoby zainteresowane mogą skorzystać z różnych rodzajów diety, która będzie także dostosowana do ich potrzeb.

Najczęściej dieta pudełkowa jest oferowana w wariantach jak:

dieta odchudzająca

dieta eliminacyjna, na przykład bez laktozy, glutenu

dieta prozdrowotna, na przykład na choroby układu krążenia, dla cukrzyków, osób z chorobami tarczycy

dieta dla sportowców

dieta dla kobiet w ciąży

dieta dla dzieci i nastolatków

Warto jednocześnie wskazać, że powyższe rodzaje diety są również oferowane w wielu wariantach kaloryczności. Oznacza to, że można dobrać ich liczbę kalorii do własnych wymagań, w tym do wzrostu, wagi, trybu życia.

Dla kogo dieta pudełkowa jest najlepsza?

Dieta pudełkowa ma wiele zalet, więc dzisiaj na jej wykupienie decyduje się sporo osób. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Przede wszystkim dieta pudełkowa jest bardzo wygodna. W jej ramach można otrzymać posiłki na cały dzień i nie trzeba szykować ich we własnym zakresie. Dla wielu osób jest to duża oszczędność czasu i jednoczesna możliwość prowadzenia diety zdrowej, pełnej wartościowych składników odżywczych, dopasowanej do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Dieta ta jest również rekomendowana dla każdego, kto ma specjalne potrzeby albo zalecenia żywieniowe i chce ich przestrzegać jeszcze łatwiej lub też ma problemy z motywacją w ich przygotowywaniu.

Jaka jest cena diety pudełkowej?

Koszty diety pudełkowej zależne są od wybranego wariantu posiłków, ich liczby oraz od długości czasu trwania umowy.

Zwykle jeden dzień jest wydatkiem od około 50-60 złotych, natomiast średnio jest to 70-80 złotych zestaw posiłków wraz z ich dostawą.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje