poniedziałek, 20 marca 2023 07:28

Dramat w gminie Kęty. Zwłoki motolotniarza odnaleziono w korycie Soły

Autor Norbert Kwiatkowski
Dramat w gminie Kęty. Zwłoki motolotniarza odnaleziono w korycie Soły

Tragedia w powiecie oświęcimskim. 44-letni motolotniarz lotniarz, odłączył się od grupy kolegów z którymi latał i zaginął. Nie żyje. Jego zwłoki odnaleziono w korycie rzeki Soły w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Wczoraj  (19.03.2023) o godzinie 20 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach  otrzymali zgłoszenie dotyczące  zaginięcia 44-letniego mieszkańca gminy Kęty. – Z relacji zgłaszającej  rodziny wynikało, że mężczyzna od godziny 16,  latał na motolotni w  razem z dwoma innymi motolotniarzami. Około godziny 18 mężczyzna miał  się odłączyć od grupy. Niestety nie powrócił na  miejsce lądowania – relacjonuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, Oficer Prasowy KPP w Oświęcimiu.

Policjanci,  strażacy PSP i strażacy ochotnicy z Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej  OSP Kęty oraz strażacy  OSP Nowa Wieś,  natychmiast rozpoczęli poszukiwania przy użyciu psów  oraz dronów. Około godziny 1 w wyniku przeprowadzonych działań zwłoki  motolotniarza znaleziono w rzece Sole w Nowej Wsi. Strażacy wyłowili  ciało z rzeki. Prokurator polecił zabezpieczyć je  do sekcji, która wykaże bezpośrednią przyczynę zgonu.

W trakcie dalszego postępowania śledczy ustalą okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

fot: KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka