piątek, 8 października 2021 09:25

Dywan vintage - klasyczny wygląd w cenie

Autor Artykuł sponsorowany
Dywan vintage - klasyczny wygląd w cenie

Dywany vintage i retro to bardzo ciekawa kategoria dywanów. Znajdziemy tutaj wszelkie inspiracje pochodzące z dawnych stylów klasycznych. Dywany w stylu vintage bardzo dobrze będą się prezentować praktycznie w każdym wnętrzu. Można je wykorzystać zarówno jako ostatni element dopełniający urządzenie pomieszczenia na przykład w stylu modernistycznym. Ale można także zastosować je jako element kontrastowy, który nada pomieszczeniu nowego charakteru.

Dywan vintage – charakterystyka

Najbardziej charakterystyczną cechą dywanów typu vintage i retro jest ich celowe stylizowanie i postarzanie. Dzięki temu nabierają one bardzo dostojnego i szlachetnego wyglądu. Takie celowe postarzanie może następować zarówno poprzez nawiązanie do antycznych wzorów perskich, ale także na przykład do deseni znanych z południowoamerykańskiej kultury Azteków. Często są także odwołania do europejskiego modernizmu lat dwudziestych dwudziestego wieku.

Wszyscy goście odwiedzający nasz dom lub mieszkanie z pewnością docenią nasz gust i smak jeśli odnajdą u nas dywan vintage idealnie wpasowany w minimalistyczny, klasyczny lub antyczny wystrój pomieszczenia.

Dywan vintage - ponadczasowość

Dywany typu vintage i retro to dywany, które praktycznie nie mogą wyjść z mody. Powstają one z twórczego połączenia elementów klasycznych lub antycznych z nowoczesnymi. Ten swoisty mariaż starego z nowym zapewni im absolutnie ponadczasowy wygląd. Przebywanie w pomieszczeniu ozdobionym tego typu dywanami nie powinno się nam nigdy znudzić. Dzięki charakterystycznemu wyglądowi zwanemu ‘retro look’ w bardzo łatwy sposób można łączyć dywany vintage z innymi elementami wystroju również odwołującymi się do minionych epok lub stylizowanymi na starsze.

Dywany typu vintage zazwyczaj występują w najbardziej tradycyjnym, czyli prostokątnym kształcie, bez dodatkowych frędzli. Jeszcze mocniej podkreśla to ich ‘stary’ wygląd. Moda na minione epoki nigdy nie przemija, a regularnie staje się jeszcze bardziej dominująca. Dzięki temu zakupionym dywanem w stylu vintage będziemy mogli cieszyć się długie lata. Nie grozi nam to, że jego wzór wyjdzie z mody lub się nam opatrzy.

Dywan typu vintage – włókna

O jakości i trwałości dywanu decydują w głównej mierze włókna użyte do wytworzenia danego modelu dywanu. Do najczęściej stosowanych włókien zaliczamy  wełnę i bawełnę oraz sztuczne poliester, polipropylen, polietylen oraz mieszanki tych włókien.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje