poniedziałek, 2 listopada 2020 16:57

Dzięki współpracy z powiatem bocheńskim powstanie punkt wymazowy dla mieszkańców powiatu wielickiego

Autor Marzena Gitler
Dzięki współpracy z powiatem bocheńskim powstanie punkt wymazowy dla mieszkańców powiatu wielickiego

Rada Powiatu Wielickiego poparła wniosek Starosty i Zarządu o podjęciu współpracy z Powiatem Bocheńskim, dzięki której w najbliższym czasie na terenie Powiatu Wielickiego powstanie Punkt Pobrania Próbek do badania w kierunku zakażania koronawirusem SARS-Cov-2.

Po wielu staraniach o taki punkt, Starosta Wielicki i Zarząd Powiatu Wielickiego, przedstawili radnym propozycję współpracy z Powiatem Bocheńskim, na mocy której Powiat Wielicki dofinansuje zakup maszyny do diagnostyki testów na COVID-19, a w zamian za to Bocheński Szpital Powiatowy, który posiada wszelką infrastrukturę, kadrę medyczną oraz wiedzę zorganizuje na terenie powiatu wielickiego (najprawdopodobniej w Wieliczce) punkt do poboru wymazów.

Dzięki dofinansowaniu zakupu urządzenia do diagnostyki, wymazy pobrane w punkcie pobrań na terenie Powiatu Wielickiego, będą trafiały do dalszej diagnostyki w bocheńskim szpitalu, co powinno przyspieszyć otrzymywanie wyników testu przez diagnozowanych.

30 października Rada Powiatu Wielickiego 14 głosami "za" poparła wniosek Starosty i Zarządu o podjęciu współpracy z Powiatem Bocheńskim. To ogromny przełom, gdyż o punkt wymazu w Wieliczce starania trwały wiele tygodni.

zobacz też:

Gdów. Zabrakło karetki dla chorego więc wysłano śmigłowiec LPR. Czy to normalne?
Do zdarzenia doszło 27 października. Chorego, którego stan nagle się pogorszył, do szpitala zabrał śmigłowiec LPR, bo... nie było wolnej karetki Krakowskiego Pogotowai Ratunkowego. Czy to normalna sytuacja?
Wieliczka. Zaatakował maczetą na stacji beznzynowej
Sceny niczym z filmu sensacyjnego rozgrały się w 30 października w nocy na jednej ze stacji paliw w Wieliczce. Napastnik z maczetą zaatakował robiącego zakupy mężczyznę. Nie wiedział, że byli tam też nieumundurowani policjanci.
Grupa Azoty wybuduje szpital tymczasowy w Krakowie. Gdzie powstanie?
Na mocy ustaleń pomiędzy Grupą Azoty a Ministerstwem Aktywów Państwowych, spółka wybuduje szpital tymczasowy w Krakowie przy ul. Focha. Docelowo znajdzie się w nim 150 łóżek dla pacjentów zmagających się z COVID-19.
koronawirus najnowsze informacje
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje