poniedziałek, 2 listopada 2020 13:52

Wieliczka. Zaatakował maczetą na stacji benzynowej

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Zaatakował maczetą na stacji benzynowej

Sceny niczym z filmu sensacyjnego rozgrały się w 30 października w nocy na jednej ze stacji paliw w Wieliczce. Napastnik z maczetą zaatakował robiącego zakupy mężczyznę. Nie wiedział, że byli tam też nieumundurowani policjanci.

30 października b.r., około godziny 1:40, 28-latek robił zakupy na stacji benzynowej. Gdy wracał już do samochodu, z pobliskiego parku wybiegł mężczyzna, który z plecaka wyciągnął maczetę, krzycząc, że go zabije. Przestraszony mężczyzna schronił się na stacji paliw i poprosił ekspedientki, żeby zablokowały drzwi. Gdy tylko schował się na zapleczu, do budynku wbiegł 22-latek.

Na szczęście na stacji byli w tym czasie nieumundurowani policjnci, którzy obezwładnili napastnika. Jak sie okazało miał przy sobie nie tylko maczetę, ale też pojemnik z gazem łzawiącym.

Zatrzymany 22-latek był nietrzeźwy. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych. Podejrzany przyznał się do popełnionego czynu. Nie potrafił jednak wyjaśnić motywów swego postępowania, a winą obarczał stan upojenia alkoholowego. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

inf. i foto: KPP Wieliczka

zobacz też:

Gdów. Zabrakło karetki dla chorego więc wysłano śmigłowiec LPR. Czy to normalne?
Do zdarzenia doszło 27 października. Chorego, którego stan nagle się pogorszył, do szpitala zabrał śmigłowiec LPR, bo... nie było wolnej karetki Krakowskiego Pogotowai Ratunkowego. Czy to normalna sytuacja?
Kraków. Kolejny szpital tymczasowy powstanie w Tauron Arenie
O wyborze tej lokalizacji poinformował Tauron, który ma utworzyć również szpital w Krynicy-Zdroju. Na razie jednak nie został utworzony nawet już wcześniej zapowiadany szpital tymczasowy w hali EXPO Kraków.
Tu nie chodzi tylko o prawa kobiet. To protest antyrządowy - Jakub Kostrz o protestach w Wieliczce [WIDEO]
W powiecie wielickim, podobnie jak w Krakowie i całym kraju, odbywają się protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z Konstytucją. O ostatnim z nich mówi Jakub Kostrz z Młodych Demokratów Wieliczka.
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje