poniedziałek, 10 maja 2021 11:27

Ekstremalnie rowerowe emocje w Krynicy-Zdroju! Zbliża się Doka Downhill City Tour

Autor Aleksandra Tokarz
Ekstremalnie rowerowe emocje w Krynicy-Zdroju! Zbliża się Doka Downhill City Tour

Tu ich jeszcze nie było. Doka Downhill City Tour zawita do Krynicy-Zdroju po raz pierwszy. Event to niesamowite widowisko i trzy dni pełne wrażeń. I to nie tylko dla zawodników, bo kibice też będą mieli na co popatrzeć.

Uurban downhill, downhill w Bike Parku Słotwiny Arena oraz zawody na pumptracku. Oprócz tego afterparty zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Tak wygląda plan organizowanego od 4 do 6 czerwca Doka Downhill City Tour w Krynicy-Zdroju.

Pierwszy dzień stanie pod znakiem treningów. Uczestnicy będą rozgrzewać się w Bike Parku Słotwiny Arena oraz na pumptracku. Prawdziwe emocje rozpoczną się drugiego dnia. Wówczas przed zawodnikami stanie wyzwanie w postaci zawodów urban downhill. Kamieniste zbocza leśne zostaną zastąpione przez schody, krawężniki i hopki. Wąskie, kręte uliczki i tarasy to nieodłączne elementy tej odmiany sportu. Po południu przewidziano wyścigi na pumptracku - na specjalnie wyprofilowanym torze rowerzyści zawalczą o najlepszy czas.

Na koniec na zawodników czeka rywalizacja na trasie klasycznego downhillu. Tutaj przeszkodami będą między innymi dropy, bandy i korzenie.

Pomiędzy rowerowym szaleństwem znajdzie się też czas na relaks. W planach organizatorów jest głośne afterparty.

Jeśli chcecie spędzić czas w pięknych okolicznościach natury, a przy okazji podziwiać ekstremalne widowisko, które na długo zapadnie w pamięć – nie możecie przegapić tego festiwalu!

Organizatorzy deklarują, że zapewniają weekend pełen rowerowych wrażeń!

Dowiedz się więcej: http://bit.ly/DokaDownhillCityTourKrynica

Zapisy: https://www.race-timing.pl/pl/zawody/

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje