środa, 17 marca 2021 14:50

Euro 2021 w piłce nożnej - czy mistrzostwa europy odbędą się w tym roku?

Autor Artykuł sponsorowany
Euro 2021 w piłce nożnej - czy mistrzostwa europy odbędą się w tym roku?

Co cztery lata cały świat szaleje na punkcie mistrzostw Europy w piłce nożnej. Nie da się ukryć, że bardzo dobra okazja, aby cieszyć się ze ,,zwycięstw” naszej kadry narodowej, bądź też po prostu aby zarobić. Jednakże z racji tego, że koronawirus uderzył znienacka, nikt tak do końca nie wie, czy euro 2021 się odbędzie. Co więc warto wiedzieć na ten temat?

Najnowsze informacje o Euro 2021

Mimo iż pierwszy mecz otwarcia na EURO rozpocznie się już za kilka miesięcy - wciąż niewiele wiemy o samej organizacji imprezy. Dla niektórych jest to zwykła gra – dla innych najlepszy czas na to, aby na przykład obstawić zmagania naszej reprezentacji narodowej. Oczywiście EURO w tym roku jeśli się odbędzie – to będzie to bez widzów.

Czy warto jest myśleć o obstawianiu zakładów na Euro 2021?

Chociaż większość profesjonalnych bukmacherów unika obstawiania tych spotkań, tak naprawdę zależy to od gracza. Zakłady w tym okresie są bardzo popularne wśród ,,niedzielnych graczy”, ponieważ taki zwykły Kowalski chce pokazać znajomym, że ma rację – i że dzięki swoim przewidywaniom zarobił nawet na tym pieniądze.

Jeśli jednak chcesz postawić zakład, najlepiej poczekać chwilę i zobaczyć, jak zakończy się pierwszy mecz otwarcia. Jeśli analizujesz sytuację w czasie rzeczywistym, a rywalizacja trwa, najlepiej zacząć obstawiać w fazie ćwierćfinałowej. Wróćmy jednak do tematu rozgrywek w piłce nożnej.

Jak poradzi sobie Polska w eliminacjach?

Co tu dużo mówić – będzie jak zwykle. Mimo nowego selekcjonera, istnieją bardzo małe szanse na to, że w tym roku w ogóle wyjdziemy z grupy. W końcu trzy-cztery miesiące to zdecydowanie za mało czasu, aby wytrenować nowy zespół, nie mówiąc o tym, że w naszym kraju sprawy załatwia się inaczej – czyli po ,,znajomości” – przez co wyrzucenie niektórych, za starych bądź niereformowalnych graczy z zespołu obkupione byłoby skandalem, co praktycznie związuje ręce aktualnemu selekcjonerowi – czyli Paulo Sousie. Z tego powodu też istnieje bardzo niewielka szansa na to, że wyjdziemy z grupy – i tak naprawdę jedyne co nam pozostanie, to śpiewanie ,,Polacy nic się nie stało…”.

Gdzie mają się odbyć zawody Euro?

Pierwszy mecz między Turcją a Włochami ma się odbyć w Stadio Olimpico, w Rzymie. Póki co jest za mało informacji na to, czy ten mecz będzie w stanie się odbyć, z racji tego, że Włosi mocno poluzowali swoją kwarantannę, przez co teraz mają problemy z tym, żeby opanować pandemię. Co ciekawe, następny mecz euro 2021 ma odbyć się w Baku – czyli w stolicy Azerbejdżanu. Nie da się ukryć, że jest to dość ciekawy wybór, nie mówiąc już o tym, że sam Azerbejdżan leży w Azji Zachodniej, nie w Europie, ale to już jest wymysł organizatorów. Równocześnie w tym samym dniu (12.06) ma odbyć się mecz między Danią a Finlandią na stadionie w miejscowości Parken.

Czy pandemia nie pokrzyżuje nam planów na EURO?

Tak naprawdę istnieje niewielka szansa na to, ponieważ jak wiemy, światem rządzą pieniądze – a samo zrezygnowanie z jednych zawodów EURO w zeszłym roku kosztowało drużyny piłkarskie miliony – więc musiałoby wydarzyć się coś wyjątkowo nieprzewidzianego, aby EURO w tym roku się nie odbyło. Naturalnie zawody będą … dziwne, z racji tego że nigdy tak naprawdę wszystkie mecze nie odbywały się bez udziału publiczności. Co ciekawe, nawet sami zawodnicy przyznali to, że gra podczas gdy nie słychać wcale dopingujących ich kibiców jest naprawdę nietypowa, oraz dość nieprzyjemna. W końcu zresztą jedyną opcją dla 99% fanów, aby obejrzeć mecz ich ulubionej drużyny – to zdalnie, przez telewizor bądź ekran monitora komputerowego.

Kiedy możemy spodziewać się tego, że sytuacja wróci do normy?

Tak naprawdę większość ekspertów spisuje również i rok 2021 na straty. Tak naprawdę termin jest non-stop przesuwany ze względu na liczne gierki polityczne ze szczepionką, nie mówiąc już o opóźnianiu dostaw, czy tym, że szczepionka koncernu szwedzko-brytyjskiego powoduje zakrzepy, przez co coraz więcej państw wycofuje tą szczepionkę z użycia. Nie wiadomo też, kiedy odbędą się następne zawody EURO, z racji tego, że aktualne (czyli EURO 2020) zostały przesunięte o rok. Możemy spokojnie założyć, że dopiero na następne zawody EURO fani piłki nożnej będą mogli się pojawić na stadionach, bez użycia maseczek, oraz bez dystansowania się od innych.

Długotrwałe zmiany w EURO z powodu pandemii

Na pewno zawody mistrzostw europejskich w piłce nożnej nie będą się odbywać tak samo jak kiedyś, ponieważ pewne reguły związane z pandemią pozostaną już z nami na zawsze. Przykładem może być to, że coraz mniej osób po prostu będzie pojawiać się na stadionach, z racji tego że skoro mogą oni oglądać zawody na żywo przez swój telewizor, przy okazji nie ryzykując zarażenia, to po co udawać się na stadion w najbliższym czasie (po pandemii)?

Sport

Sport - najnowsze informacje