piątek, 14 czerwiec 2019 15:47

Tuszów N.: Rodzinnie w trosce o ekologię

Napisała

5 czerwca 2019 w Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym odbyło się uroczyste podsumowanie VII edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego pt. Wspólnie z rodzicami dbam o czyste powietrze w mojej okolicy.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego. Wśród gości spotkania byli: przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Mielcu - Grzegorz Piechota, Wójt Gminy Tuszów Narodowy - Andrzej Głaz, który objął Mecenat Kulturowy nad imprezą, finaliści wraz z opiekunami.

Spośród 82 prac, jakie napłynęły na konkurs z klas I-III szkół podstawowych z powiatu mieleckiego 9 prac nagrodzono, a 5 wyróżniono. Nagrody ufundowane przez Powiat Mielecki i Gminę Tuszów Narodowy wręczyli Wójt Gminy Andrzej Głaz, przedstawiciel starostwa - Grzegorz Piechota oraz dyrektor ZSP w Tuszowie Narodowym - Małgorzata Wieczerzak. Finał uświetnił występ artystyczny w wykonaniu uczniów klasy Ia i III pt. "Dbam o czyste powietrze". Scenkami rodzajowymi i tańcem przekonywali gości i kolegów, jak postępować, aby powietrze było czyste.

Wójt Andrzej Głaz podkreślił znaczenie edukacji proekologicznej w obecnej rzeczywistości i docenił wartość edukacji dorosłych poprzez dzieci. Wspólne spotkanie nauczycieli, rodziców, przedstawicieli władz i uczniów umilił poczęstunek, a dzieciom dodatkowo pobyt w Centrum Pamięci generała Sikorskiego.

Dyrektor ZSP w Tuszymie - Mirosław Basara podziękował w imieniu uczestników za wartościową ponadprogramową inicjatywę edukacyjną oraz za radość dzieci wywołaną cennymi nagrodami.

Małgorzata Wieczerzak wyraziła gorące podziękowania za otwartość i chęć współpracy instytucji i placówek ze szkołą dla realizacji wspólnego efektu wychowawczego. Pracę nad przebiegiem konkursu koordynowała Grażyna Zalewska -Vizauer.

Inf. i foto: UG TN

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.