wtorek, 26 lutego 2019 15:52

Gm. Mszana D.: Chcą zebrać 600 tys. zł na operację uczennicy.

Autor Marzena Gitler
Gm. Mszana D.: Chcą zebrać 600 tys. zł na operację uczennicy.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mszanie Dolnej zwracają się z gorącą prośbą i apelem o pomoc w zebraniu kwoty 600 000 zł na operację uczennicy Ani Wacławik.

To nie tylko zbiórka na operację, ale także szansa na fizyczną samodzielność w przyszłości, od której dzieli Anię i jej rodzinę ogromna bariera finansowa - ponad 600 tys. złotych. Termin pierwszej operacji ustalony jest na 9 kwietnia 2019 r. Prosimy, przeczytajcie historię naszej uczennicy - apelują organizatorzy zbiórki.

Oto fragment apelu rodziców Ani: „Szansę na poprawę sfery ruchowej naszego dziecka dali nam lekarze z European Paley Instytut. Anię zakwalifikowano do trzech operacji, obydwu nóg i lewej ręki. Jest to ogromna szansa na samodzielność naszego dziecka. Bez tych operacji będzie całe życie uzależniona od innych osób, w każdej sytuacji życiowej. Ania ma 13 lat, gdy miała rok gwałtownie zachorowała, czego efektem było porażenie czterokończynowe. Niedowłady stopniowo zmniejszały się, w obecnej chwili potrafi pokonywać krótkie dystanse z pomocą drugiej osoby, lewa dłoń jest niesprawna. Uczęszcza do szkoły, jest wzorową uczennicą, ale wymaga stałej pomocy mamy, która towarzyszy jej cały dzień (także w szkole), pomagając w podstawowych czynnościach codziennych, jak jedzenie, ubieranie się, mycie. Wiele lat rehabilitacji oraz operacje, które przeszła Ania nie przyniosły znacznej poprawy oraz oczekiwanej tak bardzo sprawności nóg i lewej ręki. Dziecko jest bardzo zdeterminowane, współpracuje w czynnościach samoobsługowych i stara się być samodzielna, ale im jest starsza, tym bardziej każdy ruch jest wyzwaniem”.

- Mamy mało czasu i ogromną wiarę w dobro ludzkich serc. Każdy szlachetny dar serca pomoże Ani i jej rodzicom. Już wiele razy Państwa wsparcie dało nam wiarę w to, że nie jesteśmy sami i razem możemy zrobić więcej. Państwa ofiarność zawsze była dowodem na to, że istnieją jeszcze ludzie, dla których liczy się drugi człowiek, dlatego wierzymy, że i tym razem wspólnie uczynimy świat chociaż trochę lepszym - zachęcają Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mszanie Dolnej .

Oprócz wpłat na konto fundacji Kawałek Nieba i Siepomaga zachęcamy do udziału w Aukcjach Charytatywnych na Facebooku Licytacje - Ania Wacławik. Na stronie facebookowej Szkoły Podstawowej Nr 1 informujemy o wszelkich podejmowanych przez naszą szkołę inicjatywach.

Wpłat należy dokonywać na konto:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba” Santander Bank 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 Tytułem: “2117 pomoc dla Ani Wacławik”


Wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Ania: Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba PL31109028350000000121731374 swift code: WBKPPLPP Santander Bank Title: “2117 Help for Ania Waclawik”

Aby przekazać 1% podatku dla Ani: należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1% wpisać: “2117 pomoc dla Ani Wacławik”


Prosimy również Państwa o każdy dobry pomysł, który może pomóc naszej uczennicy. Podajemy kontakt: sekretariatsp1@op.pl, tel.18-33-10-101 - kończą mszańscy pedagodzy.

inf. i foto: UG MD

Limanowa - najnowsze informacje