czwartek, 23 marca 2023 13:44

Nowy Targ: wkrótce po mieście pojeździmy hulajnogami

Autor (red)
Nowy Targ: wkrótce po mieście pojeździmy hulajnogami

Od 23 marca 2023 roku mieszkańcy Nowego Targu będą mogli korzystać z nowego środka transportu - z hulajnóg elektrycznych marki TIER. Dostępna będzie możliwość ich wypożyczenia za pomocą darmowej aplikacji mobilnej.

Hulajnogi elektryczne można znaleźć w prawie wszystkich większych miasta w Polsce, stały się definicją szybkiego i jednocześnie niedrogiego transportu w obrębie krótkich dystansów. Sukces i popularność zawdzięczają między innymi temu, że korzystanie z nich jest bardzo proste. Zlokalizowanie najbliższej hulajnogi jest łatwe dzięki mapom w aplikacji, które pokazują ich położenie na terenie miasta. Uruchomienie hulajnogi także nie należy do skomplikowanych czynności - jedyne co należy zrobić to zeskanować widoczny kod QR znajdujący się przy kierownicy każdej z nich. W późniejszych etapach aplikacja sama podpowiada nam kolejne kroki. Po zakończonym przejeździe konieczne jest zrobienie zdjęcia, które ukazuje czy hulajnoga została pozostawiona w odpowiednim, przeznaczonym dla niej miejscu.

Przy okazji przypomnijmy, że podczas jazdy hulajnogą obowiązują nas zasady ruchu drogowego. Kierujący jest zobowiązany poruszać się jedynie po ścieżkach rowerowych lub pasach ruchu dla nich przeznaczonych. Wyjątkiem są drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością mniejszą niż 30 km/h. Tylko w takich przypadkach kierujący hulajnogą ma prawo poruszać się po jezdni. Obowiązkiem jest rownież ustępowanie pierwszeństwa pieszym i zachowanie szczególnej ostrożności. Warto mieć na uwadze, że przewożenie innej osoby, zwierzęcia lub ładunku grozi mandatem o wartości 100 zł. Prędkość prowadzenia hulajnogi nie może przekraczać 20 km/h.

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka