czwartek, 15 grudnia 2022 12:35

Inhalacje – kiedy stosować i na jakie problemy zdrowotne pomagają?

Autor Artykuł sponsorowany
Inhalacje – kiedy stosować i na jakie problemy zdrowotne pomagają?

W okresie jesienno-zimowym katar, bóle gardła oraz infekcje bakteryjne górnych dróg oddechowych to częste problemy zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci. Lepiej zapobiegać, aniżeli leczyć, dlatego warto zainteresować się możliwością użycia inhalatora. Chcesz dowiedzieć się, jak działa takie urządzenie, gdzie można je kupić i kiedy będzie pomocne? Przedstawiamy poniżej najistotniejsze informacje w tym zakresie.

Inhalacje to znana od wielu lat metoda walki z przeziębieniami i innymi problemami zdrowotnymi, które dotykają bezpośrednio górnych dróg oddechowych. Inwestując
w inhalator, można pozbyć się uciążliwego kataru, zakażeń bakteryjnych oraz uczucia drapania w gardle. Wystarczy tylko dowiedzieć się, jakie są rodzaje inhalatorów dostępne na rynku oraz w jaki sposób ich używać, aby nieco poprawić swoje samopoczucie i komfort zdrowotny.

Inhalatory i najpopularniejsze rodzaje – jak ich używać?

Obecni na rynku wyróżniamy różnego rodzaju inhalatory, które działają podobnie, choć różnią się nieco budową i metodą stosowania. Te, które są często wybierane przez konsumentów
w Polsce to inhalatory:

●       pneumatyczne,

●       ultradźwiękowe,

●       membranowe,

●       ciśnieniowe,

●       proszkowe.

W większości przypadków zasada działania inhalatora jest bardzo prosta. Użytkowanie takiego urządzenia medycznego ogranicza się do podłączenia go do źródła zasilania, uzupełnienia płynu pozwalającego na wytworzenie aerozolu do wdychania, a następnie przyłożenia maski inhalacyjnej do nosa i buzi.

Kiedy inhalator może być przydatnym urządzeniem medycznym w domu?

Osoby, które często cierpią na przewlekły katar, kaszel i uczucie drapania w gardle czy nawet infekcje bakteryjne, jak najbardziej mogą zainwestować w inhalator. Regularne przeprowadzanie inhalacji ziołowych może skutecznie wspomóc walkę z pierwszymi objawami przeziębienia, jak i zwalczaniem rozwiniętej już choroby, która skutecznie obniża komfort codziennego życia. Na ogół inhalacje stosuje się na:

●       kaszel,

●       katar,

●       zatoki,

●       infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych,

●       zapalenia płuc i oskrzeli,

●       astmę,

●       mukowiscydozę,

●       ataki paniki,

●       choroby przewlekłe płuc.

Zakup inhalatora – na co zwrócić uwagę i gdzie go kupić?

Decydując się na zakup inhalatora, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, które pozwolą wybrać urządzenie dopasowane do swoich potrzeb. Najważniejsze to:

●       wielkość i typ cząsteczek, które wytwarza inhalator,

●       długość przewodu powietrznego – inhalator dla dzieci lepiej kupić z nieco dłuższym przewodem,

●       typ ustnika lub maseczki do inhalacji,

●       głośność pracy urządzenia,

●       typ lekarstw, jakie można stosować z inhalatorem.

Osoby, które planują zainwestować pewną kwotę w inhalator dla siebie i całej rodziny, mogą go kupić w sklepach medycznych oraz aptekach na terenie całej Polski – zarówno online, jak
i stacjonarnie. Niektóre modele inhalatorów można znaleźć tylko w aptece internetowej,
a inne również w aptekach stacjonarnych.

Jest też wiele powodów, które zachęcają do zakupu urządzenia medycznego do inhalacji, jak np. minimalne ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, prosty sposób użytkowania oraz brak interakcji z innymi lekami.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka