środa, 20 maja 2020 08:23

Jaką lodówkę wybrać?

Autor Głos 24
Jaką lodówkę wybrać?

Wybór odpowiedniej lodówki wcale nie jest zadaniem tak łatwym, jakby mogło się nam wydawać. Dostępne są one w różnych rozmiarach i z zastosowaniem różnorodnych technologii. Kiedy chcemy dokonać zakupu najlepszego dla nas modelu, należy zwrócić uwagę na kilka parametrów, tak, aby w konsekwencji móc postawić na to, co okaże się być dla nas jak najlepszą inwestycją. Jedna lodówka drugiej nie jest równa i ta, która okaże się być najlepsza dla jednych klientów, niekoniecznie taką będzie dla innych. Sprawdźmy więc, czym kierować się przy postawieniu na tą, jaka będzie idealna do naszej kuchennej przestrzeni.

Lodówki wolnostojące czy do zabudowy?

Jednym z najważniejszych elementów, które należy wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności jest wybór lodówki wolnostojącej lub tej do zabudowy. Biorąc bowiem ten element na celownik, automatycznie mamy zmniejszone pole wyboru, co daje nam większą pewność, że trafimy na model idealny.

Lodówki wolnostojące stoją obok mebli lub też mogą być one odpowiednio do nich dopasowane. Wybrać można tutaj te jednodrzwiowe, jak również i dwudrzwiowe. Pierwsze mogą być dostępne w wersji mini i są one niskie, jak również i w wersji maxi i są wysokie, stosunkowo pojemne, mają zamrażalnik w dolnej lub w górnej jej części. Wysokość lodówek wynosi od 100 do 203 centymetrów, szerokość w standardzie 55 - 60 centymetrów, a głębokość od 50 - 70 centymetrów. Drugie, te dwudrzwiowe, dostępne są w trzech wersjach: chłodziarka z zamrażarką na górze, chłodziarka z zamrażarką na dole i typ side by side, a więc chłodziarka po prawej stronie, zamrażarka po lewej stronie. Można także i wyróżnić lodówki trzy lub czterodrzwiowe. Są one duże i doskonale sprawdzają się w przypadku dużych rodzin lub na potrzeby restauracji. Mogą mieć chłodziarkę do wina, urządzenie do robienia kostek lodu, szufladę na świeże owoce i wiele innych udogodnień.

W chwili obecnej lodówki do zabudowy są dużo częściej wybieranymi urządzeniami, przede wszystkim z racji zabudowy całej przestrzeni kuchennej. Takie lodówki dostępne są w większości w wymiarach standardowych: 177,6 centymetrów wysokości, 55 centymetrów szerokości i 55 centymetrów głębokości. Znaczna część modeli posiada na górze chłodziarkę i na dole zamrażarkę. Jeśli w grę wchodzi sposób montażu takiej lodówki, można przymocować ją do frontów meblowych na dwa sposoby. Jednym jest przymocowanie na suwnicy, a więc front posiada zawias z boku lodówki i w momencie jej otwierania przesuwa się on po suwnicy, która to montowana jest na froncie. Taki typ lodówek jest tańszy, ale na pewno mniej estetyczny i trwalszy. Drugim jest montowanie lodówki bezpośrednio na drzwiach. Tutaj mamy dużo lepsze zawiasy. Front nie przesuwa się, tylko jest zamontowany na ścianie.

lodówka

Jaką klasę energetyczną wybrać?

Patrząc na dostępne modele, wybrać można spośród trzech klas energetycznych: A+. A++, A+++. Patrząc na otrzymane wyniki w kwestii poboru energii, dwie pierwsze nie wykazują znaczącej różnicy, dlatego też nie ma większego znaczenia, jaką opcję wybierzemy. Jeśli jednak chodzi o lodówki A+++ te są już zdecydowanie bardziej oszczędne i mimo, że kosztują one zdecydowanie więcej, w szybszym czasie mogą nam się te inwestycje zwrócić.

Zastosowana technologia w lodówkach

Kupując lodówkę, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na najważniejsze technologie, na jakich bez wątpienia trzeba w pełni się skupić. Patrząc na agregat, zdecydować można się na proste tłokowe starego typu, kompresory inwerterowe, które ma większość modeli lub inwertery liniowe. W przypadku termostatów, te najtańsze modele mają jeden, te droższe dwa, które sterują temperaturą oddzielnie i do zamrażarki i do chłodziarki. Kolejną, bardzo ważną kwestią jest technologia no frost, a więc automatyczne odszranianie i odmrażanie lodówki. Wilgoć wciągana jest między ścianki, gdzie zachodzi proces skraplania. Dalej woda opada na dół, gdzie mieści się wymiennik ciepła, który to odparowuje wodę. Bardzo dużą popularnością cieszą się także komory zero, a więc szuflady, gdzie temperatura osiąga od 0 do 3 stopni Celsjusza. W takich szufladach można cieszyć się dłuższą żywotnością produktów, dlatego też warto tam wkładać owoce, warzywa, ryby czy też mięso.

Wybór odpowiedniego sklepu

Bardzo ważną kwestią na jaką na pewno należy zwrócić uwagę jest wybór odpowiedniego sklepu, w którym to możemy dokonać zakupu lodówki. Stojąc przed tym wyborem, warto postawić na miejsce, które ma nam do zaoferowania szeroką ofertę i jak najlepsze cenowo rozwiązania. Tylko i wyłącznie dobry, profesjonalny i nastawiony na klienta sklep, jest w stanie doradzić w wyborze odpowiedniego modelu, zaoferować różnorodne propozycje, a do tego zapewnić takie ceny, na jakie może pozwolić sobie dosłownie każdy klient. Czyż można więc chcieć czegoś więcej? Jeśli zakupy, to tylko z cenionymi na rynku sprzedawcami, bo oni zapewnią nam zakup sprzętów AGD, które w 100% spełnią nasze oczekiwania.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje