piątek, 19 listopada 2021 14:09

Jakie seriale tureckie warto oglądać? Poradnik telewizyjny

Autor Artykuł sponsorowany
Jakie seriale tureckie warto oglądać? Poradnik telewizyjny

W Polsce pojawiła się moda na tureckie seriale, które licznie prezentowane są w polskiej telewizji. Produkcje z Turcji są pełne intryg, romansów i ciekawych historii, a przez to trzymają w napięciu i zapewniają najlepszą rozrywkę. Które z nich warto oglądać? Sprawdź listę najciekawszych tureckich propozycji!

Więzień miłości

Serialem, który pokochało wielu polskich widzów, jest niewątpliwie „Więzień miłości” – poruszająca opowieść o rodzinie, życiowych tragediach i lubiącym płatać figle losie. Opowiada historię Ömera, którego siostra Ayse choruje na ciężką odmianę nowotworu. Mężczyzna darzy siostrę ogromną miłością i pragnie w każdy możliwy sposób uszczęśliwić ją w jej ostatnich miesiącach życia. Bohaterów spotyka wiele nieprzewidywalnych zdarzeń i zaskakujących zwrotów akcji. Każdy odcinek pełen jest miłości, wzruszeń i niesamowitego napięcia. W Turcji serial emitowany był w latach 2016 - 2018, natomiast Polsce odcinki “Więźnia miłości” emitowane były w TVP2. Aktualnie powtórki możemy oglądać w Telewizji Polskiej (w kanałach TVP3 i TVP Kobieta i na VOD TVP).

Promyk nadziei

Innym wartym uwagi tureckim serialem jest „Promyk nadziei”. Opowiada on o losach małżeństwa – Ömer i Ipek. Mężczyzna trafia do więzienia w wyniku niesłusznego osądu, a tym samym opuszcza swoją ciężarną żonę. Zaraz po porodzie ich dziecko zostaje porwane, a następnie wychowane przez obcych ludzi. Widzowie mogą zaś śledzić losy bohaterów po jedenastu latach, gdy Ömer jest już wolnym człowiekiem i postanawia odszukać swoją córkę. Jest to opowieść o zemście, poszukiwaniu sprawiedliwości i bezgranicznej miłości do rodziny. Ku zmartwieniu telewidzów emisja nowych odcinków serialu zbliża się do końca! Ostatni, 164. odcinek “Promyka nadziei”, zostanie pokazany w czwartek 2 grudnia w TVP2.

Przysięga

Na liście tureckich seriali „do obejrzenia” warto zapisać również tytuł „Przysięga”. Przypadnie on do gustu przede wszystkim miłośnikom romansów i dramatów. Serial opowiada historię młodej dziewczyny o imieniu Reyhan, która namówiona przez przybranego wuja wychodzi za mąż za swojego przybranego kuzyna Emira. Ten natomiast, od życia w małżeństwie woli imprezy i beztroski styl bycia. Robi więc wszystko, aby dziewczyna zażądała rozwodu. Ich pełna konfliktów relacja nieoczekiwanie zamienia się jednak w prawdziwą miłość. “Przysięga”, podobnie jak dwa wcześniejsze seriale, również emitowany jest w Telewizji Polskiej. Niestety 3. sezon przysięgi właśnie dobiega końca. Premierowe odcinki jeszcze przez kilka dni możemy oglądać w TVP2.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje