wtorek, 4 sierpnia 2020 12:30

Kraków. Koronawirus w DPS na Kazimierzu. Zakażony jeden z pracowników

Autor Marzena Gitler
Kraków. Koronawirus w DPS na Kazimierzu. Zakażony jeden z pracowników

W Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Krakowskiej 55 w związku z pozytywnym wynikiem na obecność COVID-19 u jednego z pracowników wprowadzono w uzgodnieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym pełny reżim sanitarny - poinformował Urząd Miasta Krakowa. W placówce przebywa 260 podopiecznych.

W związku potwierdzeniem u jednego z pracowników Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Krakowskiej 55 COVID-19 odizolowany został jeden oddział - w sumie 41 mieszkańców.

Dzięki wprowadzonym na początku epidemii procedurom szybko i sprawnie odizolowano podejrzanych o kontakt z zakażonym mieszkańców i pracowników.

Placówka działa w podwyższonym reżimie sanitarnym. Bez zakłóceń realizowana jest opieka nad mieszkańcami, wydawane są posiłki dla mieszkańców oraz pracowników, kuchnia jest dezynfekowana trzy raz dziennie, pracownicy dwukrotnie w ciągu dnia poddawani są pomiarowi temperatury, a mieszkańcy trzykrotnie.

Informujemy, że Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Krakowskiej 55 w związku z pozytywnym wynikiem na obecność COVID -19 u...

Posted by Dom Pomocy Społecznej w Krakowie ul. Krakowska 55 on Tuesday, August 4, 2020

Zgodnie z obowiązującymi procedurami mieszkańcom i pracownikom zostaną wykonane testy na obecność wirusa. U nikogo nie stwierdzono do tej pory objawów wskazujących na zakażenie COVID-19.

W placówce przebywa 260 mieszkańców – mężczyzn i kobiet przewlekle psychicznie chorych – w pokojach jedno, dwu i trzyosobowych. W tej grupie jest aż 179 osób powyżej 60. roku życia, dla których zakażenie koronawirusem jest szczególnie niebezpieczne.

Przypominamy, że w DPS Jestem, w powiecie bocheńskim, w którym jest aktywne ognisko koronawirusa, w ciągu ostatnich dwóch tygodni zmarło już 10 zakażonych koronawirusem mieszkańców.

zobacz też:

Koronawirus w Krakowie. 3 ogniska i 250 aktywnie zakażonych. Wyjaśniamy, co się dzieje
Kraków w ostatnich dniach jest w czołówce nowych przypadków zakażenia Koronawirusem w Małopolsce. Są tam trzy nowe ogniska zakażenia, ale większość nowych zakażeń to rozproszone przypadki. Co to oznacza?

Kraków

Kraków - najnowsze informacje