piątek, 14 maja 2021 13:34

"Basen" w Parku Lotników. Pomosty, czysta woda i... spragnieni ochłody

Autor Marzena Gitler
"Basen" w Parku Lotników. Pomosty, czysta woda i... spragnieni ochłody

Nowo Otwarty staw w Parku Lotników ma nową rolę. Spragnieni ochłody mieszkańcy zamienili go w kąpielisko. Czy grozi im mandat?

Zdjęcia ludzi kąpiących się w stawie zamieściła strona Dzielnica 14 Czyżyny - nieoficjalna strona z informacjami o dzielnicy. "Kąpiel w nowym stawie w Parku Lotników Polskich??? Prędzej czy później można się było tego spodziewać" - czytamy w komentarzu.

Kąpiel w nowym stawie w Park Lotników Polskich ??? 😱 Prędzej czy później można się było tego spodziewać 😜🤣

Opublikowany przez Dzielnica 14 Czyzyny Wtorek, 11 maja 2021

Kilka osób w jeden z upalnych dni postanowiło nie tylko powygrzewać się na brzegu, ale ochłodzić w czystej (jeszcze) wodzie. Płytki staw wręcz do niej zachęca, tak samo jak drewniane pomosty.  

Staw o powierzchni hektara, powstał w naturalnym zagłębieniu terenu, gdzie wiele lat temu znajdował się zbiornik wodny. Zbudowano go w zeszłym roku pomiędzy Tauron Areną Kraków a Ogrodem Doświadczeń. Nowy staw w różnych miejscach ma różną głębokość, maksymalnie 1,5 metra. Obok znajduje się nowy pawilon z kawiarnią.

Staw jest zasilany m.in. deszczówką z dachu TAURON Areny Kraków. To swoisty rezerwuar wody, która będzie wykorzystywana do podlewania roślin, ale z drugiej będzie oazą przyrody. Zbiornik w dużym stopniu jest porośnięty roślinnością wodną, co jak widać nie przeszkadza spragnionym ochłody młodym mieszkańcom Krakowa.

Choć za kąpiel w miejscach zabronionych grozi kara grzywny do 250 złotych albo kara nagany, rzecz w tym, że w momencie gdy zrobiono zdjęcia, nie było przy brzegu tablic informujących o zakazie kąpieli w akwenie. Nie ma też jeszcze regulaminu, regulującego zasady korzystania z nowego miejsca na mapie Krakowa.

foto: screen Telawizja Kraków i Dzielnica 14 Czyżyny

Kraków

Kraków - najnowsze informacje