poniedziałek, 31 lipca 2023 15:12

"Kargul i Pawlak" w prawdziwym życiu. A wszystko poszło o... drogę w powiecie krakowskim

Autor Norbert Kwiatkowski
"Kargul i Pawlak" w prawdziwym życiu. A wszystko poszło o... drogę w powiecie krakowskim

Któż z nas nie zna filmowych losów tych dwóch rodzin. Kargule i Pawlaki żyć bez siebie mogli, ale do "wojaczki" między sobą byli pierwsi. O tym, że życie pisze najlepsze scenariusze, najlepiej świadczy ta historia z powiatu krakowskiego.

A więc to było tak. 26 lipca policjanci z Komisariatu Policji w Zielonkach zostali powiadomieni o sąsiedzkiej awanturze, do której doszło dzień wcześniej. Sprawa jakich setki w naszym kraju? No właśnie nie do końca...

Okazało się bowiem, że dwaj mieszkańcy powiatu krakowskiego pokłócili się o drogę. Policjanci ustalili, że powodem nieporozumienia było... zaśmiecenie drogi prywatnej małą ilością kruszywa, które wypadło podczas transportu na posesję zgłaszającego. Zdenerwowanie tą sytuacją właściciela drogi doprowadziło do poważnej awantury. Następstwem kłótni było blokowanie przez niego przejazdu na wspólnej drodze, uniemożliwiając pokrzywdzonemu wjazd na teren posesji.

To jednak nie koniec tej historii. Wręcz przeciwnie! Całe zajście zostało zarejestrowane telefonem komórkowym pokrzywdzonego. Na nagraniu widać agresywne zachowanie 57-latka wobec sąsiada, słychać jak kieruje wobec niego groźby pozbawienia życia, rzuca obelgi, a także widać jak dwukrotnie wsiada do swojego pojazdu i wjeżdża w stojącego na drodze pokrzywdzonego, który kolejno ląduje na masce i zostaje przewieziony w takiej pozycji przez kilkanaście metrów.

Ktoś mógłby pomyśleć, że to już musi być koniec tej "chorej" historii. Nic bardziej mylnego. Już następnego dnia agresor na oczach pokrzywdzonego uszkodził jego pojazd poprzez uderzanie pięścią w karoserię.

26 lipca policjanci zatrzymali 57-latka i umieścili go w policyjnym areszcie. Dwa dni później, w Prokuraturze Rejonowej Kraków – Prądnik Biały, podejrzany usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych wobec pokrzywdzonego, narażenia go na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, a także uszkodzenia mienia.

Foto: policja.pl

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka