poniedziałek, 8 maja 2023 11:20

Kierownice do gier PC – oto zestawienie najlepszych modeli

Autor Artykuł sponsorowany
Kierownice do gier PC – oto zestawienie najlepszych modeli

Gry wyścigowe cieszą się ogromną popularnością wśród graczy. Pad do konsoli lub zwykła myszka i klawiatura pozwalają na rozgrywkę w znane tytuły, ale dla zapewnienia najwyższego komfortu warto zainwestować w profesjonalną kierownicę gamingową. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na całkowitej immersji w świecie gry. Jak wybrać kierownicę do gier PC?

Czym powinna wyróżniać się kierownica do gier PC? Najważniejsze cechy

Dobra kierownica do PC powinna zapewniać realizm oraz wysoki komfort rozgrywki. Pod tym względem duże znaczenie ma nie tylko jej średnica, ale też liczba przycisków oraz jakość wykonania. Zwróć uwagę na rodzaj użytego materiału – najlepsze modele zawierają elementy ze sztucznej lub naturalnej skóry, które dużo wygodniej się trzyma. Średnica kierownicy również jest niezwykle istotna. Zasadniczo to kwestia preferencji, choć w przypadku większości graczy im większa średnica, tym lepsze wrażenia z rozgrywki.

To jednak nie koniec – upewnij się, że wybrany model posiada możliwość regulacji czułości oraz realistyczny system wibracji. Ponadto istotny jest system regulacji kąta obrotu kierownicy oraz regulacji oporu pedałów. Pozwolą Ci one dopasować się do konkretnego samochodu. Zwróć uwagę na nakładkę na pedały – jeśli jest zrobiona z metalu, to nie tylko doda to realizmu, ale też zapewni większą trwałość urządzeni

Jaką kierownicę gamingową wybrać? Przegląd popularnych modeli

W sprzedaży znajdziesz kilkaset różnych modeli kierownic gamingowych. Oferta jest na tyle szeroka, że łatwo jest się w niej pogubić, szczególnie jeśli kupujesz podobny produkt po raz pierwszy. Oto przegląd popularnych modeli kierownic do gier PC!

Thrustmaster T248

Thrustmaster T248 to jeden z popularniejszych modeli ze średniej półki cenowej. Urządzenie posiada aż 25 przycisków, a także interaktywną deskę rozdzielczą, która umożliwia wyświetlanie różnych parametrów bezpośrednio na ekranie. Kierownicę wykonano z wysokiej jakości materiałów, w tym z eko-skóry, która doskonale imituje fakturę materiału prawdziwych kierownic wyścigowych. Dużą zaletą sprzętu jest innowacyjny układ Hybrid Drive – dzięki niemu Thrustmaster T248 unika problemów z tarciem, które potrafi być irytujące w przypadku innych kierownic.

Logitech G29

Często wybieraną alternatywą dla Thrustmaster T248 jest Logitech G29. Ten producent słynie z doskonałych kierownic gamingowych, a model G29 jest tego najlepszym przykładem, o czym świadczy duża popularność oraz zadowolone opinie graczy. Kierownica ma średnicę 26,5 cm, wykonano ją z wysokiej jakości materiałów sztucznych oraz naturalnej skóry. Logitech umieścił w niej mechanizm force feedback, który wprowadza dodatkowy realizm, a także spiralne koła zębate – dzięki nim nie musisz obawiać się o zacięcia w trakcie jazdy. Konsola doskonale współpracuje z najpopularniejszymi grami wyścigowymi, co ułatwia dostosowywanie jej parametrów do poszczególnych samochodów.

Thrustmaster T150FFB

Szukasz czegoś znacznie tańszego, ale wciąż zależy Ci na jakości? Wybierz Thrustmaster T150FFB! To budżetowa alternatywa dla pozostałych produktów od tej firmy. Kierownica wciąż wyróżnia się wysoką jakością, choć różnice widać już na pierwszy rzut oka – ma nieco mniejszą średnicę, a do tego wykonano ją z mniej wytrzymałych materiałów sztucznych. Mimo to producent zadbał o wygodę graczy i zapewnił wszystkie najważniejsze funkcje, włącznie z pełną regulację wszystkich elementów znajdujących się w zestawie. Thrustmaster T150FFB to dość tania i bardzo dobra kierownica do gier na PC!

Logitech G923

Jak już wspomnieliśmy, Logitech wypuścił wiele świetnych kierownic gamingowych, a model G923 jest jedną z nich. Jeśli się na niego zdecydujesz, to w dobrej cenie dostaniesz świetny sprzęt, który wyróżnia się wysoką jakością wykonania (do produkcji użyto skóry) oraz możliwość daleko idącej regulacji. Najważniejszą zaletą urządzenia jest system TrueForce, który ma na celu możliwie realistyczne oddanie wszystkich oporów, na jakie napotkasz w trakcie jazdy. Podczas korzystania z Logitech G923 możesz poczuć się jak prawdziwy kierowca wyścigowy!

Reklama Komputronik

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka